با یک آزمایش جدید؛ گوگل وارد میدان جنگ شد!

|
۰ دیدگاه
سگ روباتیک گوگل

سگ روباتیکی ساخت گوگل توسط نیروی دریایی آمریکا مورد آزمایش قرار گرفت.

به گزارش کلیک به نقل از خبرگزاری مهر، این روبات چهار دست و پا توسط شرکت Boston Dynamics که زیر نظر گوگل کار می کند طراحی و ساخته شده و حالا به عنوان یکی از پیشرفته ترین روباتهای حیوان نمای جهان توسط نیروی دریایی آمریکا مورد آزمایش قرار می گیرد.

روبات Spot حدود ۷۲ کیلوگرم وزن داشته و به راحتی می تواند از سطوح صعب العبور عبور کرده و از تپه ها نیز بالا برود، بی آنکه مشکلی در حفظ تعادل خود داشته باشد.

پیش تر این روبات در محیطهای آزمایشگاهی مورد مطالعه قرار گرفته بود اما حالا سر از طبیعت و مناطق کوهستانی درآورده تا قابلیتهای آن در شرایط واقعی مورد سنجش قرار گیرد.

روبات Spot را می توان از فاصله ۵۰۰ متری و با استفاده از یک رایانه همراه و کنترل کننده بازی های ویدئویی هدایت کرد.

در آزمایشهایی که بر روی این روبات در فضای طبیعی صورت گرفت مشخص شد که Spot می تواند در شناسایی محل اختفای نیروهای دشمن به نظامیانی که آن را هدایت می کنند کمک زیادی کند.

البته به گفته گوگل قرار نیست این روبات در میادین جنگی به کار گرفته شود اما محققان با بررسی میدانی آن به دنبال درک این نکته هستند که در آینده از نمونه های مشابه این روبات برای چنین اهدافی استفاده کرد.

0 پسندیده شده
توحید قهرمانی
سردبیر رسانه دانش و فناوری کلیک. عاشق رسانه و وب و مدت هاست که با رسانه های مختلف کشور در زمینه های تولید محتوا و مشاور جذب مخاطب همکاری دارم. کلیک برای من و همه اعضای تیم، زندگی سومه و تمام تلاشمون اینه که شما رو از به روزترین مطالب و اخبار دانش و فناوری آگاه کنیم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.