جلوی ردگیری صدایتان توسط گوگل را بگیرید

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه صداهای ضبط شده در حساب کاربری گوگل خود را شنیده و سپس پاک کنید. همچنین خواهید دید که چگونه جلوی ذخیره کردن صداها توسط گوگل را بگیرید.

به گزارش کلیک، وقتی از گوگل سوالی می‌پرسید، صدای شما به صورت خودکار در حساب کاربری گوگل ضبط می‌شود. هرچند این صداها فقط در دسترس شما هستند اما ممکن است حاوی برخی اطلاعات محرمانه باشند که شما نخواهید در فضای ابری ذخیره شود. اصلا نترسید. به راحتی می‌توانید به این صداها دسترسی پیدا کرده و سپس حذفشان کنید. همچنین می‌توانید جلوی گوگل را بگیرید که دیگر صدای شما را ضبط نکند. در ادامه خواهید دید که چگونه این کار را انجام خواهیم داد.

مدیریت فعالیت صوتی

  • به صفحه Voice & Audio Activity بروید. شاید مجبور باشید مجددا Sign-in کنید.

1

 

در این قسمت می‌توانید صداهای ضبط‌شده را گوش دهید.

  • شما با استفاده از دکمه Play می‌توانید صدای ضبط‌شده را گوش دهید.

این کار زمانی می‌تواند مفید باشد که شما با استفاده از صدا به دنبال عنوان کتاب یا چیزی شبیه به یک فیلم سینمایی باشید و دقیقا اسم موردنظرتان را به یاد نمی‌آورید و می‌خواهید چیزهای بیشتری در مورد آن بدانید.

2

بازه زمانی که قصد پاک‌کردن آن را دارید انتخاب کنید

  • برای پاک‌کردن: بر روی چک‌باکسی که کنار صدای ضبط‌شده قرار دارد کلیک کرده و سپس بر روی منوی Delete که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید.

می‌خواهید چند گزینه را به صورت همزمان پاک کنید؟ قبل از اینکه چک‌باکسی را تیک بزنید، بر روی منوی بازشوی (آیکونی با سه نقطه) گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید. بعد از این کار می‌توانید صداهای ضبط‌شده امروز، دیروز، هفته قبل، چهار هفته قبل یا حتی همه صداها را پاک کنید.

تاریخچه ضبط صدا را غیرفعال کنید

بگذارید روراست باشیم: گوگل از این صداهای ضبط‌شده برای کمک به شناسایی صدای شما و بهبود آن استفاده می‌کند. این داده‌ها صرفا توسط شما قابل دسترسی است. اگر ضبط‌شدن صدایتان در سرورهای گوگل احساس خوشایندی ندارید، راه آسانی برای غیرفعال کردن چنین ویژگی وجود دارد.

3

  • در صفحه Voice & Audio Activity، بر روی منوی بازشو (آیکون سه نقطه) کلیک کرده و Settings را انتخاب کنید.
  • سوئیچ آبی‌رنگ بالا سمت راست را به صورت غیرفعال (Off) در بیاورید. از شما خواسته می‌شود متوقف‌کردن تاریخچه ضبط صدا را تأیید کنید؛ سپس بر روی گزینه Pause کلیک کنید.

به همین راحتی!بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *