فایرفاکس اعلام کرد دیگر متکی به پشتیبانی گوگل نیست

سالیان سال گوگل برای این که مرورگر محبوب فایرفاکس از موتور جست و جوی آن به عنوان سرچ پیش فرض استفاده کند، پول هنگفتی به موزیلا پرداخت می کرد. ولی توسعه دهندگان فایرفاکس چهارشنبه پیش اعلام کردند که مرورگرشان دیگر متکی به قرارداد آنها با گوگل نیست و نیازی به درآمدهای حاصل از موتور جست و جوی گوگل ندارد. موزیلا اعلام کرد درآمدهای غیر مستقیمش از فایرفاکس در سال 2014 مبلغ 330 میلیون دلار بوده است.

mozilla-revenue-2005-2014

موزیلا که پایگاه هایش در کوهستان های ایالت کالیفرنیا واقع است با لغو کردن قرار خود با گوگل در پایان سال در حال بازاریابی و مذاکره با دیگر موتورهای جست و جو مانند یاهو در آمریکا، بایدو در چین و یاندکس در روسیه است.

دنل دیکسونتایر، مدیر حقوقی و رئیس کسب و کار موزیلا گفته است که در حال حاضر فایرفاکس هیچ گونه درآمدی از گوگل با اینکه هنوز هم به عنوان موتور جست و جوی پیش فرض برای کاربران اروپایی استفاده می شود، ندارد. وی اضافه نمود با اینکه هم اکنون درآمدی نداریم و در حال ضرر کردن هستیم ولی فضای کاری بهتری برای ما و همچنین موقعیت مناسبی ایجاد شده است تا بتوانیم بازارهای بهتری را پیدا کنیم. او اعلام کرد درآمد فایرفاکس از زمان انتشار اولین نسخه آن در سال 2004 به طور چشمگیری افزایش یافته است. البته بازار بهتر برای موزیلا به معنی خدمات دهی و سرویس رسانی به کاربران آنلاین خلاصه می شود. دنیایی آنلاین که پشت کامپیوتر خلاصه شده است و اکنون از طریق گوشی های هوشمند در حال پیشرفت است و کمپانی هایی نظیر گوگل و اپل آن را کنترل می کنند.

با نگاه به گذشته مرورگرهای اینترنتی می توان این نتیجه را گرفت که کاربران زیاد به کیفیت و سرعت مرورگر خود اهمیت نمی دادند ولی امروزه این قضیه بسیار مهم و هائز اهمیت می باشد و مرورگر فایرفاکس موزیلا یکی از بهترین انتخاب ها است.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *