امواج وای فای اطراف خود را رد گیری کنید!

|
۰ دیدگاه

اخیرا برنامه ای جدید منتشر شده است که به کاربران این امکان را می دهد تا سیگنال های وای فای و امواج رادیویی را در نتیجه ای خیره کننده به صورت نمودار تماشا کنند.

این برنامه که معماری رادیو ( Architecture of Radio ) نام دارد در حال حاضر فقط برای iOS منتشر شده است و قرار است در اوایل سال 2016 نسخه ی اندرویدی آن هم روانه بازار شود.

arch2

این برنامه که زاییده افکار طراح و برنامه نویس هلندی، ریچارد ویجن می باشد در ماه اوت طراحی شد. اما در آن زمان تنها برای ارائه در نمایشگاهی در آلمان در دسترس بود و بازدید کنندگان امکان دانلود آن را برای خود نداشتند. خوشبختانه حالا این امکان فراهم شده است و می توان این اپلیکیشن جالب را از فروشگاه اپل به قیمت 3 دلار خریداری نمود.

با نصب این اپلیکیشن سیگنال هایی که دستگاه های اطراف ما منتشر می کنند، قابل مشاهده می شود. دستگاه هایی نظیر رادیوها، ماهواره ها و مودم های وای فای که در پس زمینه ای آبی همانند تصاویر قابل مشاهده می گردند.

طبق گزارش سایت “معماری رادیو” مجموع کل داده های رصد شده چیزی بالغ بر 7 میلیون دکل تلفن های همراه، 19 میلیون روتر وای فای و صدها ماهواره می شود.

0 پسندیده شده
علی رهبری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.