۱۰ موردی که هیچگاه نباید از اینترنت خریداری کنیم (قسمت دوم)

|
۰ دیدگاه

همان طور که در مطلب شماره 1 از این عنوان به استحضار شما عزیزان رساندیم ، تعدادی از اجناس و بهتر بگویم کالا ها هستند که نباید خطر آنلاین خریدن آن ها را به جان خرید. اکیدا توصیه می شود حضوراً به محل فروش آن ها مراجعه کرد و بعد از تحقیق و کسب اطلاعات بیشتر اقدام به خرید آن ها کنند. در مطلب شماره 2 ار این عنوان می خواهیم راجع به خرید اتوموبیل صحبت کنیم. با ما باشید!

جالب است بدانید در اینترنت تعداد بسیار زیادی سایت فروش معتبر و قابل اعتماد خودرو وجود دارد که سیاست ها و شرایط فروش و بازگشت و پشتیبانی بسیار خوبی دارند و سرویس های قابل اعتمادی نیز به مشتریان ارائه می کنند.  این سایت ها گاهاً با نیت دور زدن و گذشتن از فروشندگانی که به طور عادی اقدام به فروش خودرو می کنند و همینطور چانه زنی ها و بحث هایی که سر خریدن خودرو در معاملات اتوموبیل رخ می دهد در این راه گام بر می دارند و به طور آنلاین در صدد فروس خودرو ها برمی آیند. همچنین می دانیم که خریداری خودرو به روش سنتی گاها بدون هیچ دلیل خاصی استرس زا می شود و در این شکی نیست که تعداد بسیار زیادی از مردم کاملاً از خودرو هایی که به صورت آنلاین خریداری می کنند راضی هستند، اگرچه باید این را مد نظر قرار دهیم که چقدر می توان با ابهامی که در خرید آنلاین خودرو وجود دارد کنار آمد و همینطور چطور می توان از عدم امکان نشستن پست ماشین و امتجان آن چشم پوشی کرد.

حتما با من در این زمینه موافق هستید که تا پشت فرمان یک خودرو ننشینید نمی توانید خیلی از ویژگی ها و موارد مهم راجع به آن خودرو را بفهمید. مثلا نمی توانید متوجه شوید که چه حسی به شما دست می دهد ، کنترل ماشین به چه شکل است ، میزان راحتی پاها هنگامی که در ماشین می نشینیم چقدر است ، ظاهر ماشین و مخصوصا اتاق آن چقدر شما را جذب می کند و … .اگر مشخص شود که از خودرو خوشتان نمی آید می بایست با برگرداندن آن سر و کله بزنید که مطمئنا هر چقدر هم که فروشنده با این مسئله کنار بیاید و به راحتی خودرو را پس بگیردخیلی دردسرآمیز است.شرایط وقتی بدتر می شود که خودرو را حتی از یک فروشگاه معتبر نخریده باشید که اوضاع از آن چیزی که انتظار می رفت بحرانی تر هم می شود!

با این تواصیف مطمئنا بررسی قیمت خودرو ها در فروشگاه های آنلاین بسیار مفید است و حتی گاهی نیاز است تا این روند قبل از خرید خودرو در معاملات عادی طی شود. در این شرایط می توان با آگاهی قبلی نسبت به قیمت ها به یک فروشگاه خودرو در داخل شهر محل سکونت و یا هر جای دیگر کشور مراجعه کرد و بعد از بررسی شرایط خودرو آن را با احساس اطمینان و رضایت خریداری کرد. البته اگر مشکلی با پول ندارید اوضاع یک مقدار تفاوت خواهد داشت!

ادامه دارد…

منبع : HowStuffWorks

0 پسندیده شده
محمدرضا رشیدی
محمدرضا رشیدی هستم. دانشجوی کارشناسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد نجف آباد و مدرس زبان در موسسه جهاد دانشگاهی واحد اصفهان .حدود 5 سالی هست که در زمینه ترجمه و ویرایش مقالات مجلات اینترنتی فعالیت می کنم و کتاب هایی رو هم ترجمه کردم که به صورت اینترنتی منتشر شدند که بارز ترینشون کتاب امنیت گوگل بود. حالا هم این افتخارو دارم که در خدمت شما عزیزان خوانندگان مجله اینترنتی کلیک باشم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.