اختراع ساعت مچی که با حرکات مچ دست کار می کند

|
۰ دیدگاه

در ساخت این ساعت مچی الکترونیکی که نیروی محرکه آن از حرکات مچ دست تامین میشود،از دو مکانیسم الکترومغناطیس و تریبوالکتریک استفاده شده است.

به گزارش کلیک، الکترومغناطیس به تولید الکتریسیته از نیروی مغناطیسی گفته می شود و تریبو الکتریک به تولید الکتریسیته از نیروی اصطکاک گفته می شود.
محققان دانشگاه جورجیا در آمریکا علاوه بر استفاده از دو مکانیسم الکترومغناطیس و تریبوالکتریک، از یک نانو ژنراتور هیبریدی استفاده کرده اند که انرژی الکتریکی حاصل را جمع آوری می کند و اجازه نمی دهد انرژی هدر رود.
نانوژنراتور شامل یک جعبه کوچک به ابعاد 3.6 ×3.6×3 سانتی متر است که داخل آن یک توپ مغناطیسی کوچک قرار دارد. زمانی که مچ دست حرکت می کند، توپ داخل جعبه الکتریسیته تولید می کند.
حرکت مچ دست با این روش می تواند جریانی حدود 12 آمپر تولید کند. یعنی 39 ثانیه چرخش مچ دست می تواند نیرویی تولید کند که ساعت حدود 7.5 دقیقه کار کند.
مهمترین کاربرد این فناوری، ساخت و توسعه فناوری های هوشمند پوشیدنی و انرژی مورد نیاز برای سفرهای فضایی است.
نتایج این تحقیقات در شماره اخیر نشریه ACS Nano منتشر شده است.

منبع:ایرنا

0 پسندیده شده
توحید قهرمانی
سردبیر رسانه دانش و فناوری کلیک. عاشق رسانه و وب و مدت هاست که با رسانه های مختلف کشور در زمینه های تولید محتوا و مشاور جذب مخاطب همکاری دارم. کلیک برای من و همه اعضای تیم، زندگی سومه و تمام تلاشمون اینه که شما رو از به روزترین مطالب و اخبار دانش و فناوری آگاه کنیم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.