ویندوز 10 هم نتوانست روند نزولی فروش رایانه های شخصی را متوقف کند

|
۰ دیدگاه

بسیاری از کارشناسان امیدوار بودند که شاید ویندوز 10 بتواند جان تازه ای به وضعیت فروش رایانه های شخصی که مدت هاست میزان فروش آن به شدت کاهش یافته،ببخشد.

اما به گزارش کلیک، به نظر می رسد که ویندوز 10 هم نتوانسته کاری انجام دهد.به گزارش کلیک،طبق برآورد موسساتGartner و IDC ، فروش کامپیوتر در سه ماهه ی سوم بین 7.7 تا 10.8 درصد کاهش یافته ، نکته ی جالب اینجاست که این اتفاق در حالی افتاده که ویندوز جدید وارد بازار شده و این موضوع بسیار عجیب است. تحلیلگران همچنان در حال بررسی علت این مسئله هستند.

فروش رایانه های شخصی در ماه های اخیر به شدت دچار بحران شده، به نظر نمی رسد کسی به دنبال خرید لپ تاپی برود که فقط سیستم عامل جدیدی بر روی آن نصب شده باشد. مسئله ی مهمی که در اینجا وجود دارد این است که اگر کسی به دنبال خرید رایانه های شخصی جدید نرود صنعت واقعا دچار مشکل خواهد شد.

کارشناسان معتقد که پلتفرم جدید تنها عامل نزول وضعیت فروش کامپیوتر های شخصی نیست، بلکه آن ها رکود اقتصادی را یکی از عوامل دخیل در این موضوع می دانند. به هر حال کارشناسان همچنان در حال بررسی این مشکل هستند و امیدوارند که به زودی بتوانند این مشکل را برطرف کنند.

موسسه ی گارتنر، لیستی از شرکت های فعال در زمینه ی تولید رایانه های شخصی به همراه میزان فروش آن ها منتشر کرده که در این بین شرکت لنوو توانست با کسب 20.3 درصد از سهم بازار، در رتبه ی نخست این رده بندی جای گیرد.

gartner-pc-market-share-q3-2015

idc-pc-market-share-q3-2015

منبع: gl1

0 پسندیده شده
محمدهادی پیرو
دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) هستم و در کرمانشاه زندگی می کنم. به شدت به برنامه نویسی و تولید نرم افزار علاقه مندم. همیشه سعی می کنم مهارت های خودم رو در هر زمینه ای از علم کامپیوتر ارتقا بدم. امیدوارم مطالبی که می نویسم براتون مفید باشه.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.