ایده‌ جالب ایرباس برای افزایش سرعت سوار شدن مسافران در هواپیما

بدترین مسئله‌ در مسافرت‌های هوایی یکنواختی محض و صف های طولانی آن است، مگر آن‌ که واقعاً از هواپیما بترسید.

مسافرت هوایی چیزی جزانتظاری بی پایان نیست؛ انتظار برای عبور از گیت‌های امنیتی، انتظار برای سوار شدن به هواپیما و انتظار برای رسیدن به مقصد.

به گزارش کلیک، ایرباس به تازگی ایده‌ای ثبت نموده است که در آن روشی جدید برای سوارشدن سریع در هواپیماها، ارائه کرده و همانطور که “آرس تکنیک” عنوان نموده، این ایده بسیار شبیه نمایش تلوزیونی “تاندربردز” است.

در ادامه با طرز کار این ایده آشنا می‌شویم.

در هواپیماهای معمولی، مسافرین برای سوار شدن به هواپیما به‌خط شده و به ترتیب و پشت سر هم سوار هواپیما می‌شوند. این شیوه، ناکار آمد و زمان بر است.

on-normal-planes-passengers-line-up-to-board-and-shuffle-in-one-at-a-time-its-inefficient-and-pretty-time-consumingدر هواپیمایی که مدنظر ایرباس است، این کار به شیوه‌ای نوین صورت می‌پذیرد  و نیازمند انقلابی در طراحی هواپیماست.

the-plane-manufacturer-airbus-thinks-it-has-a-new-way-of-doing-things-and-it-requires-a-revolution-in-plane-design.jpgایرباس پیشنهاد می‌کند به جای اینکه مسافرین از راهروهای مخصوص ورود به هواپیماها در فرودگاه وارد هواپیما شوند، کل کابین مسافرین را جدا کنیم.

airbus-suggests-detaching-the-passenger-cabin-altogether-instead-loading-passengers-in-a-specially-designed-bay-in-the-airport.jpgهنگامی که مسافران سوارکابین شدند، هواپیما می تواند به سمت محلی که مسافران هستند رفته و آماده دریافت کابین مسافران گردد.

once-fully-loaded-the-plane-can-taxi-into-the-bay-ready-to-receive-its-passengers.jpgمسافران به وسیله دستگاهی – مانند اتوبوس‌های چند قسمتی، یا حمل و نقل کانتیتر – بر روی هواپیما قرار گرفته وهواپیما آماده پروازمی‌شود.

the-passengers-can-then-be-lowered-into-place-like-an-articulated-truck-or-a-shipping-container-and-the-plane-is-good-to-go.jpgهر دقیقه‌ای که در مسیر انتقال مسافران به هواپیما صرف می‌شود، زمان از دست رفته محسوب می‌گردد. با حذف زمان لازم برای سوار کردن مستقیم مسافران، زمان برگشت به کار هواپیماها کاهش یافته و می توانند پروازهای بیشتری را انجام دهند و درآمد بیشتری برای خطوط هوایی ایجاد کنند.

هنگامی که کابین مسافران جدا می‌شود، هواپیما بدون نیاز به اتلاف زمان برای تمیز کردن و تخلیه بار، آماده پرواز بعدی است. این کار باعث می‌شود که هواپیماها هر زمان که لازم بود بتوانند محموله های مورد نظر را بارگیری کنند.

این ایده به نظر آشنا می‌رسد، چون اصول آن تقریباً مانند تاندربرد 2 درنمایش تلوزیونی کودکانه “تاندربردز” است.

اما نباید انتظار داشته باشید که به این زودی‌ها شاهد استفاده از آن در فرودگاه‌ها باشیم.

این کار تعهد بالایی را می‌طلبد، و نیاز به تغییرات زیربنایی در هواپیماها و فرودگاه‌ها دارد.

اما ایرباس به شدت علاقه‌مند است که در خط مقدم تکنولوژی هوایی باشد و به خاطر ثبت سالیانه صدها ایده‌ی عجیب در این حوزه شناخته شده است.

چند ماه قبل، ایرباس ایده‌ای برای افزایش ظرفیت مسافران در هواپیماها ارائه داده بود- با قراردادن آنها در بالای یکدیگر.

 

در سال 2013، ایده کاهش فضای دیگر ثبت کرده بود. در آن ایده مسافران می‌بایست در طول پروازشان برروی صندلی‌های‌شان می‌ایستادند.

ایده دیگری نیز از ایرباس وجود دارد که شاید بچه‌گانه به نظر برسد اما می تواند از ناراحتی‌تان در طول مسیر بکاهد: هدست های واقعیت مجازی برای مسافران.

 

منبع : BusinessInsider

 

 

 

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *