چگونه کالای سفارشی شما از آمازون با پهپاد ارسال خواهد شد؟

|
۰ دیدگاه

آمازون به تازگی اعلام کرد که قصد دارد خدمات تحویل کالای هوایی (Aerial Delivery Service) خود با استفاده از پهبادها را آغاز کرده و بر روی این ایده بکر سرمایه‌گذاری می کند.
به گزارش کلیک، این شرکت در آخرین ویدیوی تبلیغاتی خود که توسط مجری سابق برنامه تخته گاز (Top Gear) یعنی Jeremy Clarkson معروف اجرا می‌شد اعلام کرد که آخرین پهباد خودکار آنها به گونه‌ای طراحی شده که بسته‌های کوچک را در کمتر از 30 دقیقه به دست مشتریان برساند.

این پهباد که جزئی از خدمات Prime Air Delivery می‌باشد، نسبت به نسخه قبلی کمی بزرگتر بوده و از طراحی پیشرفته‌تری برخوردار و از سیستم autoloading یا بارگذاری خودکار بهره می‌برد، بدین شکل که می‌تواند به طور کاملا خودکار در محل تخلیه بار فرود بیاید. این محصول بر خلاف نسخه قبلی که یک پهباد چهار ملخه بود، از طراحی ترکیبی بهره می‌برد. بدین معنا که حرکت افقی با پرواز عمودی ترکیب شده و قابلیت منحصربفردی به آن بخشیده است. آمازون هنوز اطلاعات جزئی‌تری از این محصول فاش نکرده اما چیزی که ما در اختیار داریم این است که این پهباد در ارتفاع 400 پایی (122 متر) با سرعت تقریبی 88 کیلومتر بر ساعت و در شعاع عملیاتی 24 کیلومتر پرواز می‌کند. این پرنده از تکنولوژی هوشیاری sense-and-avoid استفاده می‌کند بدین شکل که قادر است هنگام برخاستن و فرود موانع پیش روی خود در هوا را شناسایی کرده و از آنها دوری کند.

amazon-prime-drone-3برای اینکه همسایگان سفارشات شما را ندزدند، آمازون از طریق سیستم هشداردهی خود به شما خبر می‌دهد که پهباد در حال نزدیک‌شدن به مقصدش است. زمانیکه به محل موردنظر رسید به حالت پرواز افقی رفته و برای شناسایی موانع اقدام به اسکن تصویری محل می‌کند. سپس مشتری با علامت مخصوص آمازون باید محلی را برای فرود پهباد مشخص کند. پهباد با بررسی این محل و تطبیق آن با آدرس موردنظر خود اقدام به فرود خواهد کرد. پس از فرود بسته در محل قرار گرفته و بلافاصله به پایگاه باز می‌گردد.

آمازون اعلام کرد که قصد دارد خانواده‌ای از پهبادهای تحویل کالا تولید کند که با محیط‌های مختلف سازگاری داشته باشند. هیچ تاریخ آغازی برای پروژه Prime Air Delivery اعلام نشده است اما هیچ عجیب نیست که این شرکت در خصوص جزئیات فنی محصولات کمی غلو کرده و هنوز قوانین جدید اداره هوانوردی فدرال امریکا (FAA) برای پهبادهای تجاری در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

 

0 پسندیده شده
مجتبی کریمی
متخصص در فناوری های مرتبط با شبکه های کامپیوتری. دارای تجربه بیش از 8 سال فعالیت و کسب مدارک تخصصی این حوزه. علاقمند به علوم و فنون جدید و فعالیت در قالب تیم های فنی. MTCNA، CCNA، A+، Server+، Network+، MS Project
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.