بهترین نرم افزارهای رایگان ساخت انیمیشن سه بعدی

انیمیشن سه بعدی، فرآیندی است که اشیای سه بعدی، فریم به فریم برای ساخت انیمیشن حرکت می کنند. در ادامه کلیک بهترین نرم افزارهای رایگان این حوزه را برای شما معرفی خواهد کرد.
یکی از بهترین راه ها برای ساخت آن، استفاده از یک نرم افزار انیمیشن سه بعدی است. نرم افزارهای زیادی در اینترنت برای تولید انیمیشن وجود دارند اما تعداد کمی از آن ها رایگان هستند.

همه این نرم افزارها، کاربر پسند و بهترین نرم افزارهای ساخت انیمیشن های سه بعدی هستند. آن ها، بهترین و مفیدترین ابزارهای ساخت انیمیشن سه بعدی را فراهم می کنند. همچنین از آن ها می توانید برای ایجاد مدل های سه بعدی استفاده کنید(توجه کنید که این مدل ها هم رایگان هستند). برخی از آن ها قابلیت رندر کردن تصاویر سه بعدی را دارا هستند و برخی از آن ها نرم افزارهای کراس پلتفرم هستند.

حال وقت آن رسیده که به معرفی 6 نرم افزار قدرتمند در زمینه ی تولید انیمیشن های سه بعدی بپردازیم:

Blender

free-3d-animation-software-Blenderبلندر، یکی از محبوبترین و بهترین نرم افزارهای ساخت انیمیشن سه بعدی است که هم اکنون در دسترس شما قرار دارد. شما می توانید از این نرم افزار برای ساخت انیمیشن ها و فیلم های سه بعدی استفاده کنید. این برنامه، امکانات و قابلیت های فراوانی را در برای تولید بهترین انیمیشن ها در اختیار شما قرار می دهد. این نرم افزار متن باز، کراس پلتفرم و قابل حمل برای مک، لینوکس و سایر سیستم عامل ها نیز موجود است. به طور کلی بلندر، در خلق مدل سازی و رندر کردن تصاویر سه بعدی کم نظیر است.

K-3D

best-3d-animation-software-K-3DK-3D، یک نرم افزار محبوب و کاربرپسند برای مدل سازی و تولید انیمیشن سه بعدی است که با استفاده از اشیا و عناصر مختلف می توانید اقدام به تولید انیمیشن سه بعدی نمایید و به شما در تنظیم سرعت فریم انیمیشن، ایجاد جلوه های مختلف، رندر انیمیشن و … کمک می کند. لازم به ذکر است که K-3D یک نرم افزار متن باز و کراس پلتفرم(قابل اجرا بر روی هر سیستم عامل) است و به جز ویندوز، برای لینوکس، مک و سایر سیستم عامل ها موجود است.

FreeCAD

best-3d-animation-software-FreeCADفری کد، نرم افزاری متن باز و کراس پلتفرم جهت تولید انیمیشن های سه بعدی است. شما می توانید از این نرم افزار برای تولید انیمیشن های قدرتمند در کمترین زمان ممکن استفاده کنید. همچنین می توانید از آن برای طراحی مدل های معماری و کشتی استفاده کنید. به جز ویندوز می توانید برای اوبانتو، فدورا (توزیع هایی از سیستم عامل لینوکس) و مک استفاده کنید. لازم به ذکر است که این نرم افزار در بین سایر رقبا بسیار محبوب است.

 OpenFX Animator

OpenFX-Animator-20141231OpenFX Animator، یک نرم افزار متن باز برای تولید انیمیشن های سه بعدی است و دارای بسیاری از ابزارهای ویرایشی مفید و ویژگی هایی برای ایجاد انیمیشن های پیچیده در کیفیت خوب است. همچنین به شما امکان کار، بر روی 4 پروژه به صورت همزمان را می دهد. در این بسته ی نرم افزاری، شما از یک ابزار طراحی و ابزار رندرینگ سه بعدی برخوردار خواهید شد.

 Bishop3D

free-3d-animation-software-Bishop3Dاین محصول، یک نرم افزار کوچک برای ساخت انیمیشن سه بعدی می باشد و بسیاری از اشیای اولیه ی مفید برای ساخت یک انیمیشن را می دهد. جالب اینجاست که حجم این برنامه ی کاربرپسند و قدرتمند کمتر از 8 مگابایت است! و برای ساخت مدل های سه بعدی ابزاری قدرتمند و مفید به شمار می رود.

 trueSpace

trueSpace-20141231ترو اسپیس، نرم افزاری محبوب در زمینه ی تولید انیمیشن های سه بعدی است و دارای اشیای مختلفی برای ساخت عناصر سه بعدی می باشد. این محصول، تعداد زیادی آبجکت و ابزار برای راحتی کار شما در اختیارتان قرار داده است. این نرم افزار مدل سازی سه بعدی از رندرینگ سه بعدی نیز پشتیبانی می کند. البته توجه داشته باشید که توسعه دهنده ی این نرم افزار، در سال 2008 دیگر هیچ قابلیتی به آن اضافه نکرد و دیگر آن را به روز رسانی نمی کند. بنابراین هیچ گونه پشتیبانی برای آن وجود ندارد!

 

منبع: istoffreewareبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *