اسنپ‌چت بعد از قطعی مرتبط با گوگل، آنلاین شد

سه‌شنبه برای محصلان اروپا و تقریبا برای جوان‌ترهای آمریکایی یک روز کسل کننده بود.

اسنپ‌چت اپلیکیشنی که بیش از 100 میلیون نفر به طور روزانه از آن برای سرگرم کردن خود استفاده می‌کنند در ساعات آغازین روز سه‌شنبه به‌وقت اروپا دچار قطعی گسترده شد و این مشکل تا بعدازظهر سه‌شنبه حل نشده باقی ماند.

به گزارش کلیک،یک فرد آشنا با این موضوع که البته برای صحبت به صورت رسمی تایید نشده بود، انگشت اتهام را به سوی اپ‌اینجین گوگل نشانه گرفت، سرویسی که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن را قادر می‌سازد از زیرساخت رایانه‌ای این غول جستجو استفاده کنند. وب‌سایت گوگل گفت که این مسئله در ساعت 10 بعدازظهر روز دوشنبه آغاز و در ساعت 1:15 بعدازظهر سه‌شنبه به‌وقت آمریکای شرقی خاتمه یافته است.

در این میان، کاربران اسنپ‌چت در سراسر جهان با چندین مشکل مواجه شدند. آن‌ها قادر به ارسال و دریافت پیام از طرف دوستان خود، بارگذاری ویدئوهای زنده تولید شده توسط اسنپ‌چت یا دریافت آپدیت‌ها در قسمت دیسکاور اپلیکیشن از رسانه‌هایی مانند CNN و Food Network نبودند.

اسنپ چت پیش از این هم از دسترس خارج شده بود اما به نظر می‌رسد مسائل روز سه‌شنبه از زمانی که شرکت Venice اقدام به فروش تبلیغات کرد، گسترده‌ترین در نوع خود بوده است. یک روز قطعی تبلیغات مساوی از دست رفتن میلیون‌ها دلار درآمد بالقوه نه‌تنها برای اسنپ‌چت بلکه برای نزدیک به 20 پابلیشر که دارای محتوای تبلیغاتی روی بخش دیسکاور هستند، است. پابلیشرها یک‌بار در روز محتوای خود را در دیسکاور، آپدیت می‌کنند و سه‌شنبه احتمالا اولین روز پس از راه‌اندازی این بخش در ژانویه بوده است و آن‌ها نمی‌توانستند سروقت، محتوای خود را ارائه کنند.

تمام زمانی که کاربران برای دانلود ویدئوهای تمام صفحه و عکس‌ها روی اسنپ‌چت صرف می‌کنند باعث نیاز به آنلاین بودن این اپلیکیشن شده است. این اپ برای استفاده از داده‌های موبایلی بیشتری در طول زمان‌های پرترافیک در شمال آمریکا، محاسبات لازم را انجام داده است اما سرویس‌های اینترنتی سه اپلیکیشن (یوتیوب، فیس‌بوک و گوگل) گفته اخیر شرکت Sndvine را اثبات می‌کنند.

قطع اپ‌اینجین گوگل بسیاری از اپ‌های مشهور را تحت تاثیر قرار نداده است، شمار زیادی که به سرویس‌های رقیب از شرکت‌های آمازون و مایکروسافت تکیه دارند. اسنپ‌چت به عنوان بزرگ‌ترین مشتری اپ‌اینجین گوگل شناخته شده و سالانه تا مبلغ 25 میلیون دلار برای این سرویس، هزینه پرداخت می‌کند؛ این اطلاعات با استناد به یک منبع ناشناس در ماه جولای گزارش شده است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *