سرنوشت حق نشر نرم افزارهای خارجی در ایران

|
۰ دیدگاه

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیروز در نشست خبری خود، در پاسخ به خبرنگار کلیک، خبر از مصوبه ای داد که بر اساس آن تمامی نرم افزارهایی که در ایران به فروش می رسد باید ثبت شده باشند و این موضوع شامل حال نرم افزارهای خارجی نیز می‌شود.به گزارش کلیک، نصراله جهانگرد با اعلام این خبر اظهار داشت: رعایت قوانین کپی رایت در کشور یک مساله استراتژیک است که در اکثر شاخه های آن قوانین لازم تدوین شده و در حال اجراست اما در برخی شاخه‌ها مانند مالتی مدیا، نشر و… هنوز ساز و کار اجرایی دقیقا مشخص نشده است.
وی افزود: هم اکنون در حوزه نرم‌افزارها و تولیدات رسانه ای داخلی این قوانین در حال اجراست و بر اساس مصوبه اخیر دولت این موضوع در مورد نرم‌افزارهای خارجی نیز در برنامه قرار گرفته است و به زودی تمامی نرم‌افزارهای خارجی نیز باید برای خرید و فروش در بازار ایران دارای شماره ثبت باشند.

جهانگرد ادامه داد: کلیه شرکتهای خارجی بعد از اجرای این قانون  باید در ایران نمایندگی داشته باشند و کلیه نرم‌افزارها باید ثبت شده و دارای شناسنامه و مالکیت معین باشند تا بتوانند در بازار ایران خرید و فروش گردند.

بر اساس صحبت‌های معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توان این انتظار را داشت که به زودی در کشورمان شاهد اجرای قوانین کپی رایت در حوزه نرم افزار باشیم که این موضوع نوید گسترش فعالیت های تخصصی در حوزه آی تی و آی سی تی کشور را می‌دهد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.