سایت خبری فرارسانه در الکامپ رونمایی شد

|
۰ دیدگاه

سایت خبری فرارسانه (OTT News) برای پوشش خبری حوزه OTT و IPTV رونمایی شد.

به گزارش کلیک، حسن نجفی سولاری مشاور وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی در مراسم رونمایی از سایت فرارسانه گفت: در حال حاضر دنیای ما در یک فضای گسترده‌تر به نام دنیای مجازی در حال رقم خوردن است و بنابراین ما باید در این حوزه یک فرهنگ سازی ناب داشته باشیم.

وی ادامه داد:  در حال حاضرباید 120 خدمت فرهنگی در دولت الکترونیکی به مردم ارایه شود و با وجود شبکه شبکه ملی اطلاعات می‌توانیم انواع ابرهای فرهنگی اجتماعی موسیقی سینمایی و… را برای جامعه ایجاد کنیم.

وی با اشاره به تکنولوژی‌های ایجاد شده در این فضا در کشور گفت: صدا و سیما چندین سال است که در حال پیاده‌سازی تکنولوژی رسانه  IPTVیا IPمدیا است که با ورود این فناوری به خانه‌ها، مردم با کیفیت عالی‌تر صدا و تصویر خواهید داشت.

نجفی سولاری در مورد سایت فرارسانه گفت: سرویسی که امروزافتتاح می شود سرویس OTT است که با IPTV متفاوت است. در OTT ما می توانیم انواع و اقسام سرویس‌ها را سوارکنیم، این امر می‌تواند یک بستر جذاب برای ارایه سرویس‌های بازی، ویدیو، متن، عکس، فیلم ، خبر و سینما در فضای مجازی کشور باشد و اگر حمایت شود گام مهمی در کشور به حساب می‌آید.

در ادامه این مراسم امیر حسین اسدی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و مدیرعامل سایت فرا رسانه درباره این سایت گفت: سایت فرارسانه با هدف تولید و توزیع اخبار، مقالات، محتوا و دانش درباره صنت فناوری اطلاعات و ارتباطات با نگاه کاربردی به دو حوزه IPTV و OTT راه اندازی شده است.

وی افزود: این سایت در نظر دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های علمی و فناوری کشور، زمینه ساز توسعه فناوری‌های نوین رسانه‌‌ای و فرهنگ‌سازی باشد. معرفی فناوری‌های نوین، معرفی شرکت‌های دانش بنیان، انعکاس اخبار فناوری‌‌های OTT و IPTV از ماموریت‌های این سایت است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد بی طرفی در  تحلیل رسانه‌ای گفت: سیاست اصلی این سایت بی طرفی رسانه‌ای است و تلاش می‌کند محتوای مفید در حوزه رسانه‌های جدید را با والاترین ارزش در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.

وی گفت: پوشش اخبار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و برندهای روز با هدف جذب مخاطب عمومی، فرهنگسازی در حوزه OTT و IPTV، سایت مرجع محتوایی در حوزه OTT و IPTV ، جذب مخاطب عام و تبدیل آن به مخاطب OTT و IPTV و زمینه‌سازی جهت ارتباط با تولید کنندگان محتوا، توزیع کنندگان و مشتریان از دیگر اهداف ما در سایت فرارسانه و دانشگاه صنعتی شریف است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.