پست، بستر ساز دولت الکترونیک

مدیر عامل پست گفت: قصد داریم با همکاری بخش خصوصی سرویس‌های بهتری ارایه داده و اسباب کاهش هزینه‌های مردم را فراهم کنیم.

به گزارش کلیگ و به نقل از ستاد خبری نمایشگاه الکامپ 21، حسین مهری با تاکید بر این که پست بستر ساز دولت الکترونیکی است گفت: پست در این زمینه زیرساخت‌هایی فراهم کرده تا به سمت دولت هوشمند حرکت کنیم.

وی با اشاره به مزایای پست هوشمند در زمینه سالم سازی محیط اداری، کاهش ترددهای شهری و امنیت شهروندان گفت: در هشت ماه نخست سال جاری 405 میلیون مرسوله از طریق پست جابجا شد که به همین میزان از سفرهای زاید جلوگیری گشت.

مدیرعامل شرکت پست خرید و فروش الکترونیکی از طریق درگاه پست را حدود سه میلیون و 600 هزار بسته دانست و گفت: 40 شرکت فعال در این حوزه در حال حاضر با ما همکاری می کنند که نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

وی از همکاری دو هزار و 841 فروشگاه فعال در زمینه تجارت الکترونیکی خبر داد و گفت: 655 فروشگاه به علت نداشتن نماد اعتماد وزارت صنعت معدن و تجارت و شکایت مردم تعلیق شدند.

مهری حجم کالای جابجا شده توسط پست را دو هزار و 200میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این حجم با رشد 29درصدی نسبت به سال قبل مواجه بوده است.

مدیر عامل شرکت پست با اشاره به رشد 8 درصدی ایمیل پستی نیز ادامه داد: زیرساخت‌ها در این خصوص در حال فراهم شدن است.

وی از وضعیت خوب پست در زمینه بهنگام سازی کد پستی خبر داد و گفت: طبق ابلاغ شورای عالی فناوری اطلاعات ،پست مسوول هوشمند سازی مکان در کشور است و در این زمینه کارگروهی متشکل از دستگاه‌های مربوط شکل گرفته است.

مهری با تاکید بر این که هوشمندسازی مکان، زیرساخت دولت الکترونیکی به شمار می رود، افزود: پس از تکمیل عملیات GNAF تمام سازمان‌هایی که به نوعی در زمینه ارایه خدمات با مکان در ارتباط هستند از این بانک بهره خواهند برد.

مدیر عامل شرکت پست پیشرفت پروژه GNAF را 21درصد عنوان کرد گفت: بوشهر، همدان و هرمزگان بیشترین پیشرفت را در این زمینه داشته اند.

ارایه خدمات ویژه شهروندی توسط پست خدمت دیگری بود که مدیر عامل شرکت پست به آن پرداخت و گفت: خط 193 با امکان دریافت همزمان 9 هزار مکالمه در شهرهای تهران، یزد، کرمان، اراک، زنجان و تبریز به چهار زبان مردم می‌توانند خدمات مورد نظر خود را از طریق آن دریافت کنند.

وی تاکید کرد: در نظر داریم با استفاده از توان بخش خصوصی سرویس‌های متنوعی به شهروندان ارایه دهیم و از این طریق باعث کاهش هزینه‌های پستی مردم شویم.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *