گردش مالی ۸ هزار میلیاردی در صنعت آی تی ایران

|
۰ دیدگاه

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در اختتامیه نمایشگاه الکامپ از گردش مالی ۸ هزار میلیاردی در صنعت آی تی خبر داد. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور در اختتامیه بیست و یکمین دوره الکامپ ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان برگزاری نمایشگاه گفت: در دنیای امروز که از بچه کوچک تا یک انسان کهن سال حداقل بایک گوشی هوشمند کار می کند نشان می دهد که صنعت فاوا با همه افراد جامعه سرکار دارد و بسیار مهم است و مختص طبقه اجتماعی خاصی نیست و به میزان سواد افراد هم مربوط نیست.
وی گفت: آی تی و آی سی تی باعث پایین  آوردن هزینه ها شده است ما با گردش مالی 8 هزارمیلیاردی در این حوزه روبرو هستیم که جا دارد بسیار بیشتر از اینها رشد کند. بنده از تلاش وزیر ارتباطات آقای واعظی و دیگر همکاران آنها تشکر می کنم زیرا که تلاش زیادی در زمینه پیشرفت آی تی در کشور کرده اند.
وی در ادمه تشریح کرد: ما پلت فرمی را آماده کرده ایم که پیشنهاد می کنم فعالان این بخش از آن استفاده کنند چون این نهایت حمایت دولت از این بخش است. معافیت مالیاتی و گمرکی و حتی حذف خدمت نظام وظیفه برای استارت آپ ها و جوانان جز این پلت فرم است. حتی به صندوق نوآوری، بودجه ای بالغ بر 7.600میلیاردی داده شده که می تواند کمک بسیار خوبی به فعالان این بخش بکند.
ستاری در انتها از تلاش برگزار کنندگان نمایشگاه تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که نمایشگاه سال آینده با حضور بیشتر و بهتر جوانان همراه باشد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.