تیم کوک: اپل تا آخرین دلار مالیاتش را پرداخت خواهد کرد

|
۰ دیدگاه

Tim Cook، مدیرعامل شرکت معظم Apple، از اینکه مردم او را متهم به «فرار مالیاتی» می‌کنند آنچنان هم خوشحال نیست و فکر می‌کند که قانون مالیاتی کنونی آمریکا در خصوص درآمدهای خارجی شکسته شده است.

به گزارش کلیک ، این موضوع برای اپل اهمیت به خصوصی دارد زیرا وی مطمئن است که کشورهای خارجی از آمریکا به عنوان بزرگترین بازار سبقت خواهند گرفت.این موضوع فقط به خاطر این نیست که چون چین جمعیت بیشتری دارد پس بازار بزرگتری است، بلکه مهمتر از همه به خاطر این است که تعداد مشتریان سطح متوسط جامعه در حال رشد است. Cook که در برنامه «60 Minutes» شرکت کرده بود اظهار داشت این موضوع برای شرکتی که محصولات موردنیاز مشتریان را تولید می‌کند یک مسأله کلیدی برای رشد و توسعه به حساب می‌آید.

اما رشد بازارهای خارجی به معنای دست‌یافتن به سودهای هنگفتی است و شرکتی مثل Apple به این موضوع متهم می‌شود که عامدانه میلیاردها دلار از درآمدش را فراتر از مرزها نگه داشته تا از پرداخت مالیات سرباز زند.این روزها تیم کوک پیوسته با این سوال اتهام‌برانگیز مواجه می‌شود که آیا Apple می‌بایست پول بیشتری به دولت آمریکا بپردازد؟

وی در ادامه صحبت‌هایش افزود: «ما بیش از هر شرکت دیگری در این کشور مالیات پرداخت می‌کنیم». این گفته از جهات مختلف صحیح است زیرا Apple پرسودترین شرکت در ایالات متحده به شمار می‌آید.

کوک اظهار داشت که دوست دارد بخشی از این پول نقد را به آمریکا بازگرداند، اما این کار با قانون مالیاتی کنونی به هیچ‌وجه منطقی به حساب نمی‌آید. وی گفت: «این کار بدین معناست که من باید 40% (مالیات) درآمد شرکت را به کشور بازگردانم، و فکر نمی‌کنم با چنین وضعیتی این کار معقولانه باشد.»

کوک ادامه داد: «ببینید، این قانون مالیاتی متعلق به دوران صنعتی است نه دوران دیجیتال. این کار یک پسرفت به حساب می‌آید و برای آمریکا شرم‌آور خواهد بود. این قانون سال‌ها پیش باید اصلاح می‌شد. اما برای انجام این کار بسیار دیر شده است.»

زمانیکه مجلس سنا موضوعی را مطرح کرد مبنی بر اینکه شرکت Apple در خصوص 74 میلیارد دلار درآمدی که خارج از مرزهای ایالات متحده کسب کرده، هیچ مالیات سازمانی پرداخت نکرده، مدیرعامل این شرکت تنها به یک جمله بسنده کرد: «این یک حقه کثیف سیاسی است. هیچ حقیقتی در پس این کار وجود ندارد. Apple تا آخرین دلار مالیاتش را پرداخت خواهد کرد.»

0 پسندیده شده
مجتبی کریمی
متخصص در فناوری های مرتبط با شبکه های کامپیوتری. دارای تجربه بیش از 8 سال فعالیت و کسب مدارک تخصصی این حوزه. علاقمند به علوم و فنون جدید و فعالیت در قالب تیم های فنی. MTCNA، CCNA، A+، Server+، Network+، MS Project
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.