سال 2016 سال سختی برای اندروید خواهد بود

|
۰ دیدگاه

دستگاه‌هایی که از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند در سال 2016 با چالش‌های فراوانی روبرو شده و سال سختی را در پیش رو خواهند داشت. شرکت‌های تولیدکننده چنین دستگاه‌هایی به دشواری می‌توانند در چنین بازاری کسب سود کنند.

به گزارش کلیک ، اپل ادعا کرده که در سال 2016، 92% سهم بازار تلفن‌های هوشمند را از آن خود خواهد کرد.

chartoftheday_4029_smartphone_profit_share_n

به راحتی می‌توان به این موضوع پی برد که دلیل چنین شکست بزرگی در اکوسیستم سیستم‌عامل‌ها، اکراه و عدم علاقه توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان به کار بر روی پلتفرم‌های Windows Mobile و Android است. اما در خصوص اندروید اوضاع فرق کرده و ضرر و زیان فراوانی به چندین شرکت وارد خواهد آمد.

از نمودار بالا نکات زیادی را می‌توان استنباط کرد:

  • Samsung تنها شرکت تولیدکننده سیستم‌عامل‌های Android است که سهم بازار عمده‌ای را نصیب خود کرده است.
  • Samsung تنها شرکت تولیدکننده دستگاه‌های اندرویدی است که بخش قابل‌توجهی از ابتکارات و نوآوری‌ها را از آن خود کرده است. (به غیر از گوشی‌های Nexus شرکت Google)
  • روند سودآوری Samsung در سال 2016، نزولی خواهد بود.
  • Samsung در دو سال گذشته سود هنگفتی از فروش محصولاتش کسب کرد.
  • تقریبا هر جایی که Samsung ضرر کرد، Apple به سود مضاعف دست پیدا کرد.

پس با این حساب سال 2016 سال بسیار سختی برای Samsung خواهد بود که به تبع آن بازار سیستم‌عامل اندروید نیز با مشکل جدی مواجه خواهد شد. زمانی که حرف از دستگاه‌های بی‌نقص و باکیفیت به میان می‌آید، Samsung حرف اول را می‌زند و هر جایی که Samsung ضعیف کار کند، Apple گوی رقابت را از وی خواهد ربود.

سال 2016 برای توسعه‌دهندگان برنامه اندرویدی نیز سال سختی خواهد بود، زیرا تصور آنها این است که کاربران اندرویدی بسیار خسیس‌تر از کاربران iOS هستند. از آنجاییکه صاحبان دستگاه‌های گران‌قیمت اندرویدی مشتریان بهتری هستند، هر نوع افزایش و پیشرفت در بازار دستگاه‌های گران‌قیمت اندرویدی باعث سودآوری بیشتر برای توسعه‌دهندگان خواهد شد.

0 پسندیده شده
مجتبی کریمی
متخصص در فناوری های مرتبط با شبکه های کامپیوتری. دارای تجربه بیش از 8 سال فعالیت و کسب مدارک تخصصی این حوزه. علاقمند به علوم و فنون جدید و فعالیت در قالب تیم های فنی. MTCNA، CCNA، A+، Server+، Network+، MS Project
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.