شبکه های ابر امن

این که چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که اطلاعات شخصی از چشم افراد مختلف محافظت می شود ، مسئله بسیار مهمی است .

به گزارش کلیک ، مسئله امنیت اطلاعات هنوز به عنوان یک مسئله و نگرانی در صدر فهرست نگرانی های کاربران می باشد. شما می توانید مطمن شوید که ارائه دهندگان خدمات ابر امن ، الویت بالایی برای حل این نگرانی در نظر گرفته اند. آنها تضمین می کنند که اطلاعات کاربران در طی فرآیند کاریشان خراب نمی شود و به خطر نمی افتد. در زیر برخی از نکات کلیدی که سرویس دهندگان به آن عمل می کنند مورد بررسی قرار داده ایم :
ارائه دهنده خدمات، باید امنیت اساسی برای زیر ساخت های خودفراهم نماید.
باید راه حل هایی برای جلوگیری از آسیب پذیری و پاسخ گویی سریع به نیاز مشتریان فراهم نمایند. در زیر مجموعه ای از فعالیت های آنها بیان شده است .این فعالیت ها عبارتند از :
کنترل های امنیتی عملیاتی در برابر حمله ، کنترل شدید بر احراز هویت ، نظارت در سطح بالا و همچنین ثبت و گزارش دهی .
مسئولیت حفاظت از شبکه و همچنین به اشتراک گذاشتن اطلاعات بین مدیر ارائه دهنده خدمات و مشتری بر عهده آنها می باشد. به عنوان یک مشتری شما ممکن است دسترسی فیزیکی به شبکه نداشته باشید اما این امکان برای شما فراهم است که بتوانید به صورت منطقی با محیط ابرامن تعامل برقرار نمایید . این تعامل از طریق ابزارهایی انجام خواهد شد؛ مثلا به عنوان میهمان در سیستم فایروال معرفی شوید و یا ازطریق درگاه های ورود به پیکره بندی شبکه مجازی شوید و یا از طریق شبکه های مجازی به این محیط وارد شوید.
ارائه دهنده گان خدمات همزمان به چندین مشتری سرویس ارائه می دهند. در واقع این به این معنی است که شبکه دارای سخت افزارهایی است که می تواند اطلاعات را بین مشتریان متعدد توزیع نماید.عملیات شبکه باید برای هر مشتری منطقی و کاملا از ترافیک مبرا باشد و همچنین شبکه های مجازی باید از دیگر شبکه ها جدا باشند . فراهم کننده خدمات باید سرویس هایی چون ارائه فایروال ها ، نرم افزارهای ضد تروجان در شبکه های محلی ،حفاظت از حملات DDOS ارائه دهد. همچنین سرورهایی که به صورت فیزیکی مستقر هستند باید کاملا جدا از رابط های عمومی باشند.
رمزگذاری مدت طولانی است که به عنوان بهترین راه برای محافظت از حریم خصوصی اطلاعات به جامعه معرفی شده است ، که باید آن را با قدرت بالایی در انجام کارهایمان پیاده سازی نماییم .داده ها نیز باید در همه جا رمز گذاری شوند . رمز گذاری نیاز به یک مدیریت کلیدی دارد تا این اطمینان برای کاربران فراهم شود که داده های موجود پس از طی دوره های طولانی به راحتی در دسترس همه نمی باشند.در نهایت باید کنترل شدیدی بر روی احراز هویت داشته باشند در واقع به عنوان یک کارمهم به آن اهمیت دهند.به طوری که تنها افرادی می توانند دسترسی داشته باشند که اطلاعات آنها کامل باشد .بسیاری از ارائه دهنده گان این اجازه را به شما می دهند تا بتوانید خود به تنهایی احراز هویتتان را مدیریت نمایید.در واقع می توان با استفاده از اکتیو دایرکتوری و برنامه های کاربردی که برای سیستم احراز هویت نیاز است و شرکت بر اساس سیاست های خود در اختیارتان می گذارد این کار را به اسانی انجام دهید.
این امری کاملا غیر ممکن است که فقط آنها از طریق وبلاگ های کوتاه عملیاتی محافظتی خود را انجام می دهند . در واقع آنها دارای سیستم های امنیت چند لایه و چند رشته ای می باشند که از طریق این سیستم ها کنترل های خود را انجام می دهند در واقع این خود یه مسئله کلیدی است که کمک می کند تا شما به راحتی و با امنیت بالا به اطلاعات دسترسی داشته باشید.

منبع : zdnet.comبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *