10 موردی که هیچ گاه نباید از اینترنت بخرید (قسمت پنجم)

|
۰ دیدگاه
 مطمئنا همه شما می دانید که هیچ محدودیتی برای اجناس و کالاهای تقلبی و به اصطلاح Fake در اینترنت وجود ندارد .

کلیک – بدین گونه که تا دلتان بخواهد می توانید با تنها کمی جستجو در اینترنت این گونه اجناس را با قیمت های بسیار پایین تر از قیمت های اصلی بیابید. اجناس تقلبی اساساً سمبل ها و لیبل های طراح اصلی را با خود یدک می کشند، در صورتی که اجناس کپی و تفلیدی این گونه نیستند. در هر کجای دنیا که بگردید می توانید متوجه این موضوع شوید که تولید اجناس با ظاهر تقلبی کاملا ممنوع است اما خرید این گونه اجناس کاملا موضوعی عادی و قانونی محسوب می شود! به هر حال این که این موضوع ، اخلاقی محسوب می شود یا خیر محور اصلی مطلب ما نیست و ما تنها می خواهیم این را گوشزد کنیم که خرید این گونه اجناس از اینترنت معقولانه نیست . بنابراین تمام تلاشمان این است که شما را در این راستا متفاعد کنیم.
یادم می آید چند سال پیش می خواستم یک اکانت از یک سایت خریداری کنم. خیلی عجله داشتم.بدون توجه به اطلاعات سایت خرید را انجام دادم اما هیچ اتفاقی نیفتاد. هیچ اطلاعاتی به ایمیل من ارسال نشد. وقتی میخواستم مشکل را با مالکان سایت مطرح کنم متوجه شدم هیچ گونه شماره تلفن یا آدرسی از آن ها در سایت وجود ندارد. آن جا بود که فهمیدم چه کار اشتباهی انجام دادم. در واقع ، بخشی از اعتبار یک سایت ، اطلاعات تماسی است که مدیران سایت بر روی آن قرار می دهند. قاعدتا قرار نیست اگر مشکلی به وجود آمد با خود شخص سایت تماس بگیرید و درخواست کمک کنید! پس دقت لازم را انجام دهید.
نکته اول این است که بسیاری از اجناس کپی شده داخل همان سایت هایی به فروش می رسند که ما به شما هشدار دادیم تا از آن ها فراری باشید. یادتان هست!؟ سایت هایی نیز که کالا های تقلبی می فروشند دیگر نیازی به توضیح ندارند. هر انسانی که عقلی سلیم دارد می داند که تا می توان باید از این سایت ها اجتناب کرد.  چه کسی می داند قرار است چه بر سر اطلاعات کارت اعتباری شما بیاید؟ من که شخصا تا از سایتی مطمئن نباشم دست به چنین کاری نمیزنم چون عادت ندارم کاری را با ترس و لرز انجام دهم! حتی باید خیال برقراری ارتباط با مالکان سایت را در هنگام بروز مشکل از سرتان بیرون کنید چون قاعدتا چنین اطلاعاتی را بر روی این گونه سایت ها پیدا نمی کنید.به هرحال ، اگر تراکنش را انجام دهید ، مطمئنا کالایی با کیفیت بسیار پایین دریافت خواهید کرد. اگرچه ، اگر می خواهید حتما کالای تقلبی و کپی شده خریداری کنید ، حداقل قبل از خرید می بایست آن را بررسی کنید که اینترنت چنین امکانی را به شما نمی دهد. پس مراقب باشید!
0 پسندیده شده
محمدرضا رشیدی
محمدرضا رشیدی هستم. دانشجوی کارشناسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد نجف آباد و مدرس زبان در موسسه جهاد دانشگاهی واحد اصفهان .حدود 5 سالی هست که در زمینه ترجمه و ویرایش مقالات مجلات اینترنتی فعالیت می کنم و کتاب هایی رو هم ترجمه کردم که به صورت اینترنتی منتشر شدند که بارز ترینشون کتاب امنیت گوگل بود. حالا هم این افتخارو دارم که در خدمت شما عزیزان خوانندگان مجله اینترنتی کلیک باشم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.