پخش زنده CES 2016 بصورت آزمایشی با کیفیت 4K انجام می شود

بر اساس برنامه ریزی ها، در ماه ژانویه پوشش زنده تلویزیونی با کیفیت 4k برای نمایشگاه CES2016 تدارک دیده شده است.

پخش با کیفیت 4k نیازمند نسل جدید سیستم های پخش در آمریکا می باشد. این سیستم که ATSC 3.0 نام دارد از محلی نزدیک به لاس وگاس مخابره خواهد شد.

ATSC 3.0 از سیستم انتقال داده IP استفاده میکند به همین خاطر بسیار انعطاف پذیر تر از سیستم های پخش امروزی است. با استفاده از این سیستم می توان به طور همزمان چندیدن ویدئو و داده های مختلف با پهنای باند متفاوت را ارسال کرد.

در این روش ویدئو با سیستم SHVC کدگذاری شده و با فرمت H.265 فشرده سازی می شود همچنین از قابلیت HDR نیز پشتیابنی می کند که کیفیت رنگ تصاویر را بهتر می کند، رنگ مشکی را مشکی تر،سفید را سفید تر و بقیه رنگ ها را زنده تر می کند.

این یک تغییر بسیار مهم است زیرا بسیاری از امکاناتی که تلویزیون ها امروزه دارند بی استفاده است. در میان این امکانات کیفیت 4k و HDR تصویر فوق العاده بهتری ارائه می دهند ولی متاسفانه امکان ارسال سیگنال ها از طریق هوایی وجود ندارد.

این برای دومین بار در لاس وگاس است که پخش با این سیستم صورت می گیرد. در ماه دسامبر از این سیستم به طور آزمایشی برای هیئت نمایندگان تلویزیون کره ای که مشغول بازدید از شهر بودند، استفاده شد. همچنین پبش از این در چندین شهر آمریکا از سیستم ATSC 3.0 به طور آزمایشی استفاده شده است.

علاوه بر کیفیت بهتر تصاویر، شرکت های پخش کننده تلویزیونی امیدوارند بتوانند از این سرویس برای استفاده های دیگر نیز کسب درآمد کنند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *