یک شگفتی دیگر در ساعت های هوشمند

درست زمانی که همه ما تصور می کنیم، ساعت های هوشمند دیگر جایی برای بهتر شدن و ارتقا ندارند گزینه هایی جلوی چشممان ظاهر می شود که شگفت زده می شویم.

اما اخیرا مدل اولیه ای از یک ساعت هوشمند ارائه شده که با توانایی خارق العاده و باور نکردنی خود قادر به تشخیص آنچه در دست فردی است که ساعت را در دستش انداخته است و به ما می گوید که او دقیقا چه چیزی را لمس می کند؛ و تولید کنندگان این قبیل محصولات با این ویژگی منحصر به فرد , نسل جدیدی از ساعت های هوشمند را عرضه نمودند.
به گزارش کیلیک، این ساعت هوشمند با بهره گیری از خاصیت رسانایی الکتریکی طبیعی بدن انسان می تواند وسایلی نظیر یک مسواک برقی، فر آشپزخانه، دستگیره در و یا دسته فرمان موتور سیکلت را شناسایی نماید.
تکنولوژی جدید به کار رفته در این ساعت هوشمند، موسوم به EM-sense، توسط محققان دانشگاه Carnegie Mellon و کمپانی Disney Research ابداع و توسعه یافته است. پژوهشگران این دو مرکز معتقدند که از آنجایی که این ساعت هوشمند قادر به شناسایی ابزار و وسایل اطراف از طریق تشعشعات الکترومغناطیسی مختص هر جسم است، بنابراین می توان با به کارگیری آن نیاز به سنسورهایی نظیر RFID را در داخل وسایل الکتریکی کاهش داد و یا حتی از بین برد. ( RFID : Radio Frequency Identification Device: ابزارهایی که قادر به دریافت سیگنال ها و فرکانس های رادیویی می باشند)
این تکنولوژی جدید می تواند قابلیت ها و توانایی های اینترنت را نسبت به اشیای پیرامون افزایش و گسترش دهد. مفهومی که با عنوان Internet Of Things ( اینترنتی شدن اجسام ) شناخته می شود و دروازه های جدیدی را در مورد تقابل و رویارویی با اجسام به روی انسان بگشاید.
Jessica Hodgins نایب رییس شرکت Disney Research در مقاله ای که اخیرا از سوی دانشگاه Carnegie Mellon منتشر شد اظهار داشت : ” EM-Sense می تواند با مجهز ساختن مردم به امکاناتی چون دریافت اطلاعات فنی و یا کسب اطلاعاتی در خصوص کارکردهای بیشتر و پیشرفته تر برای اشیا و اجسامی که هرروز با آن ها سر و کار داریم، تجربه استفاده از تکنولوژی Internet Of Things را بسیار خوشایندتر نماید.
با به کار بستن این تکنولوژی بسیار نوین و پیشرفته، می توان مدت زمانی را که روزانه هرکس به فعالیت خاصی نظیر مسواک زدن، اختصاص می دهد تخمین زد، و شاید به وسیله آن بتوان مثلا به این امکان دست یافت که یک کامپیوتر را بدون وارد کردن پسورد و فقط با لمس نمودن کیبورد آن باز کرد.
البته به وسیله این فناوری، بسیاری کارهای جالب دیگر را نیز می توان انجام داد. به عنوان مثال، شما می توانید روی یک ترازو بایستید و وزنتان را بر روی صفحه نمایش ساعتتان مشاهده کنید؛ یا اینکه فرمان اتومبیل تان را بگیرید و در عین حال از طریق ساعتتان به اخبار گوش دهید؛ یا در حالی که در اتاق دفترتان را قفل می کنید، قرار ملاقات های آن روزتان به شما یادآوری گردد. و یا اینکه اگر به یک فعالیت DIY در منزلتان احتیاج داشتید که نیاز به استفاده از دستگاه دریل داشت، می توانید یک روند آموزشی و مرحله به مرحله را بر روی صفحه نمایش ساعتتان برای استفاده از دریل و انجام کار مورد نظرتان مشاهده نمایید. ( DIY: Do It Yourself) خرده کاری های اتفاقی و ناگهانی روزمره ای که در خانه پیش می آیند و خودمان می توانیم از پس آنها بر بیاییم و نیاز به اپراتور متخصص ندارند.)
از این تکنولوژی در سمپوزیوم ACM و در بخش نرم افزار ها و فناوری های رابط کاربر (User Interface Software and Technology ) که همین ماه در شارلوت (Charlotte N.C. ) برگزار شد، رونمایی به عمل آمد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *