پلی استیشن 4 هک شد!

به نظر شما هدیه سال نو میلادی گروه هکرها به گیمرها چه می تواند باشد؟ بله هک شدن کنسول های نسل هشتم! بدون شک هک شدن کنسول های نسل هشتم آرزو بسیاری از گیمرهای جهان است. گران قیمت بودن بازی های این کنسول ها مخصوصا در کشور عزیزمان ایران باعث شده که بسیاری از گیمرها هنوز سمت کنسول های نسل هشتم نروند و بازی های ویدیویی را با کامیپوترهای شخصی خود تجربه کنند. اما به تازگی خبر طوفانی ای در سراسر فضای مجازی منتشر شده است که طبق این خبر، کنسول نسل هشتم کمپانی سونی یعنی پلی استیشن 4 هک شد! برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

بنا به خبرهای منتشر شده، کنسول پلی استیشن 4 برای اولین بار توسط گروه Fail0verflow هک شد. گروه Fail0verflow با انتشار ویدیویی به تمام گیمرها نشان داد که بدون پرداخت هزینه ای توانست بازی Pokemon را بر روی کنسول پلی استیشن 4 اجرا کند.

گروه Fail0verflow ادعا می کند که با تغییر در سیستم عامل لینوکس کنسول پلی استیشن 4، توانسته حفره امنیتی این سیستم عامل را بشکافد و به راحتی نسخه PlayStation 4 بازی Pokemon را تجربه کند. در حال حاضر نسخه دست کاری شده سیستم عامل لینوکس در وب سایت این گروه هکر قابل دسترس می باشد و شما با مراجعه به این وب سایت می توانید این سیستم عامل دست کاری شده را دریافت کنید. برای مراجعه به این وبسایت، اینجا کلیک کنید.

شایان به ذکر است که گروه Fail0verflow در سال 2011 برای اولین بار موفق به شکستن قفل کنسول پلی استیشن 3 شده بود و گویا این گروه هکری همچنان قصد حمله به کنسول های کمپانی سونی را در سر دارد.

متاسفانه Digital Foundry اعلام کرد که هنوز گروه هکر Fail0verflow قصد عرضه نسخه هک شده کنسول PlayStation 4 را ندارد و برای عرضه این نسخه گیمرها باید همچنان صبر کنند. البته پس از ایجاد حفره امنیتی در سیستم عامل لینوکس کنسول پلی استیشن 4، گروه های دیگر هکری نیز دست به کار خواهند شد و بر روی این حفره امنیتی بیشتر کار خواهند کرد و این حفره امنیتی راه را برای هک شدن کامل کنسول پلی استیشن 4 هموار می کند.

در پایان لازم به ذکر است که ساختار سیستم عامل کنسول پلی استیشن 4 شباهت زیادی به ساختار سیستم عامل لینوکس دارد و به علت وجود باگ در سیستم عامل کنسول PlayStation 4، گروه Fail0verflow موفق به هک کردن این کنسول شدند. البته بازی Pokemon یک عنوان قدیمی محسوب می شود و گویا هک شدن این دستگاه در فریمور های پایین صورت گرفته است. همان طور که اطلاع دارید، برای تجربه بازی های جدید کنسول پلی استیشن 4 باید نسخه های جدید فریمور بر روی این دستگاه نصب شوند. در هر صورت این اقدام اولین حرکت گروه هکرها محسوب می شود و به احتمال زیاد به زودی شاهد هک شدن کامل این دستگاه خواهیم بود.

کمپانی محبوب و نام دار سونی تا به الان واکنشی از خود نشان نداده است و باید به زودی شاهد عرضه آپدیت های امنیتی برای این کنسول نسل هشتم باشیم.

دیدگاه شما در خصوص هک شدن کنسول پلی استیشن 4 چیست؟ آیا بزودی شاهد هک شدن کامل این دستگاه خواهیم بود؟ واکنش کمپانی سونی چه خواهد بود؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را در رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

منبع: وب سایت Gamespotبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *