Firefox OS پاناسونیک و موزیلا همچنان زنده است

|
۰ دیدگاه

اگر چه سیستم عامل فایرفاکس (Firefox OS) دیگر روی گوشی های هوشمند دیده نمی شود ولی در دنیای تلویزیون ها هنوز هم می تازد.

به گزارش کلیک، شرکت موزیلا اعلام کرده است سیستم عامل آن ها در یک جفت تلویزیون UHD جدید پاناسونیک که این هفته در نمایشگاه CES رونمایی شد، استفاده می شود.

تلویزیون های 58 و 65 اینچی DX900 از سیستم عامل فایرفاکس (Firefox OS) استفاده خواهند کرد که به کاربر اجازه می دهد تا اپلیکیشن، شبکه های تلویزیونی، و دستگاه های دلخواهشان را رمز گزاری کنند. موزیلا اعلام کرده است که اواخر سال 2016 یک آپدیت جدید به Firefox OS 2.5 عرضه خواهد کرد که قابلیت های جدیدی مثل ذخیره مستقیم نرم افزار های تحت وب روی تلویزیون را می دهد.

موزیلا قصد دارد تا سیستم عاملش را برای کلیه دستگاه های متصل بهم ارائه کند.

این دو تلویزیون اولین دستگاه هایی نیست که با سیستم عامل فایرفاکس عرضه می شود (پاناسونیک در ماه می پارسال نیز مدل هایی را رونمایی کرده بود) ولی رونمایی های جدید نشانگر این است که موزیلا هنوز روی سیستم عامل اختصاصی خود کار می کند. اخیرا گزارش های منتشر شده که حاکی از قصد موزیلا برای انتشار سیستم عاملش روی مینی PC ها (رایانه کوچک) و دستگاه های HDMI stick است. طبق خبرهای جدید نیز موزیلا می خواهد سیستم عامل خود را برای تمام دستگاه های متصل به هم منتشر کند. اگر بخواهیم کلی بگوییم معنی این حرکت این است که به زودی شاهد گسترش سیستم عامل فایرفاکس روی دستگاه های مختلف خواهیم بود.

منبع: theverge.com

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.