Med-Tab اولین تبلت قابل‌حمل برای نمایش تصاویر پزشکی

|
۰ دیدگاه

در جامعه رادیولوژی آمریکا شمالی، سیستم اطلاعات عکس‌ برداری Med-Tab، اولین تبلت دارای استانداردهای dicom برای مشاهده عکس‌های پزشکی را به بازار عرضه کرد.

به گزارش کلیک، هرچند پیش‌ از این چندین اپلیکیشن موبایل با تأییدیه FDA وجود داشت، اما برای بررسی عکس‌ها در شرایطی که محل کار عادی موجود نبود، محدودیت وجود داشت. Med-Tab قابلیت این را دارد که به‌ عنوان یک وسیله اولیه نمایش در موقعیت‌هایی مثل عمل جراحی، به‌وسیله رادیولوژیست‌هایی که در تماس هستند و موارد اورژانسی مورداستفاده قرار بگیرد.
Med-Tab صفحه‌نمایش 13.3 اینچی لمسی بزرگی دارد، (کمی بزرگ‌تر از صفحه آی‌پد) و می‌تواند با استفاده از انگشتانتان، ماوس، کیبورد، یا کنترل میکروفنی فیلیپس هدایت شود. کنترل میکروفنی، وسیله‌ای که معمولاً در ایستگاه‌های رادیولوژی از آن استفاده می‌شود، می‌تواند برای کنترل گزارش‌ها هر جا و به شکل قابل‌حمل مورداستفاده قرار بگیرد. یک‌قلم اندازه‌گیری نیز برای افزایش دقت در لمس، قرار داده‌شده است. این سیستم با نسخه 4.4 اندروید کار می‌کند و اغلب سامانه‌های آرشیو و نمایش عکس را که از نمایشگر استاندارد dicom با نرم‌افزار zero footprint html5 استفاده می‌کنند، پشتیبانی می‌کند.
این تبلت شامل یک تنظیم‌کننده و برنامه تنظیم برای تطبیق تصاویر سیاه‌سفید مطابق استانداردهای dicom و برای چک کردن درجات صفحه است. یک صفحه‌نمایش 11 بیتی سیاه‌سفید با سخت‌افزار تنظیم شده dicom GSDF دارد و روشنایی آن به‌اندازه 300 cd/m2 تنظیم‌شده است. با استفاده از یک درگاه HDMI این وسیله می‌تواند برای نمایش دسته‌جمعی، به صفحه‌نمایش بزرگ‌تری متصل شود. یک حس‌گر نور سراسری نمایشگری را ارائه می‌کند که نور اطراف را برای تحلیل عکس مورداستفاده قرار می‌دهد.

0 پسندیده شده
زهیر معصومیان
زهیر معصومیان تحصیلات کارشناسی ارشد نرم‌افزار جز اولین وبلاگ نویس‌های فارسی زبان در سال ۸۱ بودم که در زمینه کامپیوتر و تکنولوژی مطلب می‌نوشتم. به تکنولوژی، کامپیوتر، عکاسی، سینما و صنعت خودرو علاقه‌مندم .
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.