یوتیوب را HDR تماشا کنید

|
۰ دیدگاه

شرکت یوتیوب یکی از بزرگترین سایت های پخش ویدئو،  در آینده ای نه چندان دور قابلیت “HDR” را به گزینه های پخش ویدئو اضافه خواهد کرد.

مدیر امور تجاری و بازرگانی شرکت یوتیوب در جریان کنفرانس خبری این شرکت در CES2016  اعلام کرد: قابلیت پخش HDR، طی چند ماه آینده به یوتیوب اضافه خواهد شد. که این شرکت پخش آنلاین را به زمره شرکت های آشنا با این فناوری، همچون  “Netflix” و  “Amazon” خواهد افزود. اما مسئله ای که حائز اهمیت است، این است که کاربران نیز باید سیستم هایی با قابلیت پخش HDR را در اختیار داشته باشند تا بتوانند  این امکان جدید یوتیوب را تجربه کنند.

بسیاری ازخوانندگان کلیک  با اصطلاح HDR آشنا هستند، کیفیتی فوق العاده که تصاویر را با رنج نور بیشتری ارائه می دهد. دوربین ها و حتی چشم ها نمی توانند نورانی ترین و تاریک ترین نقاط یک صحنه را همزمان با هم ببیند. هر چند دوربین ها بر اساس مدل در این زمینه تفاوت دارند. اما HDR  این تفکیک را برای کاربران با کیفیت تر و ساده کرده است.

باید دید اضافه شدن این قابلیت در آینده چه تاثیری بر روند پیشرفت یوتیوب خواهد داشت، اگر چه همچنان نبود همگانی امکانات سخت افزاری معضلی بر راه این تصمیم خواهد بود.

0 پسندیده شده
لیلا حسینی
لیلا حسینی-کارشناس مترجمی زبان، دانشجوی ارشد مترجمی، در حال حاضر خبرنگار و مترجم حوزه اقتصادی و سیاسی روزنامه اقتصادی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.