یوتیوب برای برخی از کاربران رفع فیلتر شد

|
۱ دیدگاه

بر اساس شایعات، سایت یوتیوب بزرگترین مرجع اشتراک ویدیو در دنیا برای برخی از کاربران در ایران رفع فیلتر شد.

به گزارش کلیک، دسترسی برخی كاربران ايرانی از شب گذشته به سایت يوتيوب ممكن شد.

این اتفاق تنها برای کاربران بعضی از شرکت های سرویس دهنده اینترنت رخ داد و برای کاربران تمامی سرویس دهنده ها امکان پذیر نیست.

این در حالی بود که شب گذشته غرب انجام تعهدات ایران در برجام را پذیرفت و این موضوع باعث شد تا در شبکه های اجتماعی موجی از پیام ها مبنی بر این که رفع فیلتر این سایت به همین دلیل اتفاق افتاده است، راه بیفتد.

طبق نظر كارشناسان، سيستم فيلترينگ روی پهنای باند اينترنت كه وارد كشور می شود از طريق تجهيزات مختلفی اعمال می شود و ممكن است در مقطعی به دلايل فنی اين تجهيزات با مشكلاتی همراه باشند و اين موضوع به صورت اتفاقی دسترسی برخی كاربران را به بعضی از سايت های فيلتر شده فراهم كند.

محمدرضا فرنقی زاد، مدیر کل روابط عمومی وزارت ارتباطات در همین باره به مهر گفت: وزارت ارتباطات در این زمینه نقشی نداشته و برنامه ای مبنی بر رفع فیلتر از یوتیوب را در دستور کار ندارد.

در همین حال مسئول روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت نیز اعلام کرد: زیرساخت باید برای رفع فیلتر کردن سایتها نامه دریافت کند و برای رفع فیلتر یوتیوب تا کنون نامه ای دریافت نکرده است.

وی درباره باز بودن دسترسی برای برخی کاربران نیز گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت در حال بررسی علت این موضوع است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: احسان چهری

بیشتر سایتای مطرح جهان فیلتر هستن و این اخبار همه روزه هست اما هیچی مثل شنیدن حذف فیلترینگ، نمی‌تونه کاربرارو خوشحال کنه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.