با رفع تحریم ها مسترکارت به ایران می آید؟

|
۲ دیدگاه

بعد از بازگشت میلیارد ها دلار سرمایه های بلوکه شده در پی توافق هسته ای، مردم به دنبال این هستند که بدانند آیا زندگی روزمره آن ها بهتر خواهد شد و شرکت های ایرانی چه مقدار دسترسی به بازار های تجارت جهانی خواهند داشت.
به گزارش کلیک، کارت های اعتباری بین المللی هنوز در ایران کار نمی کنند و این موضوع تا وقتی که بزرگ ترین سرویس های اقتصادی دنیا پایه در آمریکا دارند تغییر نخواهد کرد.
وزارت خزانه داری آمریکا راهنمایی را برای شرکت های آمریکا مشخص کرده که در آن اشخاص آمریکایی، که شامل شرکت ها نیز می شوند، از معامله و ارتباط با ایران و دولت آن منع شده اند. این موضوع شامل شرکت هایی مانند mastercard و visa که قابلیت استفاده از کارت های اعتباری آن ها در ایران وجود ندارد و همچنین سرویس های پرداخت آنلاین که توسط شرکت آمریکایی PayPal ارائه می شود هم می شود. با این حال وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده ایرانی ها قادر خواهند بود از بانک های خارجی برای فرستادن پول به بانک های داخل ایران استفاده کنند. این در حالی است که هنوز هیچ بانک خارجی در ایران فعالیت نمی کند.
سوییفت، یک شرکت بلژیکی که بین موسسات مالی ارتباط برقرار می کند گفت که با بانک هایی که از لیست آن خارج شده بودند برای برقراری دوباره سرویس ها تماس برقرار کرده اما از پاسخ به این سوال که آیا بانک های ایرانی هم می توانند دوباره ارتباطات خود را از طریق آن انجام دهند، خودداری کرد.

منبع : businessinsider

0 پسندیده شده
سیمین حمیدی
سیمین حمیدی هستم. فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار و دانشجوی ارشد صنایع دانشگاه شریف. ترجمه و سر در آوردن از اخبار و تازه های علم و تکنولوژی تقریبا تبدیل به یکی از برنامه های روزانه من شده. امیدوارم حاصل کارم برای خواننده های کلیک هم مفید باشه.
از این نویسنده

۲ دیدگاه

توسط: poya

دقیقا درست نوشتید

توسط: علی

مقاله جالبی بود. ممنون. امیدوارم که بشه. واقعا موضوع کوچکی نیست.

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.