راه‌حل‌هایی برای مشکلات آزاردهنده ال جی وی 10

گویا تجربه کاربران از کار کردن با ال جی وی 10 آن طور که باید و شاید نبوده است و مشکلاتی در این زمینه برای آن ها وجود داشته است. با ما باشید تا نحوه حل این مشکلات را با هم مرور کنیم.

کلیک – جستجوهایی در تالارهای گفتگو و سایر بخش‌های اینترنت برای یافتن متداول‌ترین گلایه‌ها نسبت به این گوشی، انجام داده‌ایم. هیچ‌کدام از این مشکلات غیرقابل‌حل نیستند، پس اگر یکی از مشکلات زیر گریبان‌گیر شما هم شده است، یکی از ترفندها و یا راه‌حل‌های ما را امتحان کنید.
مشکل: عمر کم باتری
برخی دارندگان این گوشی، نسبت به عمر باطری آن، ابراز ناامیدی کرده‌اند. این گوشی مجهز به یک باتری 3,000 میلی‌آمپری است، اما با وجود یک صفحه‌نمایش 5.7 اینچی با دقت تصویر بالا و همچنین یک نمایشگر ثانویه، ممکن است آن‌قدرها که انتظارش را دارید شارژ نگه ندارد. خوشبختانه، این گوشی به سرعت شارژ می‌شود، اما بااین‌وجود راهکارهایی برای افزایش عمر باتری در هنگامی‌که دسترسی به پریز برق ندارید، وجود دارند.
ترفندها:
باتری آن قابل تعویض است، بنابراین می‌توانید با خرید یک باتری اضافی به قیمت 60 دلار، همواره یک باتری زاپاس، در کنار خود داشته باشید؛ اگر مایل به هزینه کردن 20 دلار دیگر هم باشید، می‌توانید یک شارژ برای باتری اضافه خود هم دریافت کنید.
صفحه‌نمایش گوشی‌ها، همواره میزان زیادی از شارژ باتری را مصرف می‌کنند، بنا به راین، میزان روشنایی صفحه را در حالت خودکار قرار دهید و یا آن را تا جایی که می‌توانید کاهش دهید.
حتی می‌توانید از قسمت تنظیمات گوشی، حالت صرفه‌جویی باتری را روشن کنید.
برخی افراد اذعان داشته‌اند که با خاموش کردن ویژگی VoLTE، در تنظیمات تماس، عمر باتری خود را افزایش داده‌اند.
برای اطلاعات بیشتر به قسمت نکاتی برای افزایش عمر باتری گوشی‌های هوشمند، مراجعه کنید.
می‌توانید نرم‌افزارهایی را که به کارتان نمی‌آیند را غیرفعال کنید. مشخصاً، نرم‌افزارهایی که از قبل بر روی گوشی نصب شده‌اند، می‌توانند به تدریج شارژ باتری را خالی کنند؛ اما محض احتیاط، قبل از غیرفعال کردن این نرم‌افزارها، در مورد آن‌ها تحقیق کنید. این کار را می‌توانید از قسمت تنظیمات عمومی و در بخش برنامه‌ها با انتخاب هر نرم‌افزار، انجام دهید. سپس نرم‌افزارهایی را که نمی‌خواهید را پاک کرده و یا غیرفعال کنید. برخی نرم‌افزارها فقط در صورت روت کردن گوشی قابل پاک‌سازی خواهند بود. روت کردن، همچنین می‌تواند عملکرد گوشی را تغییر دهد و از رام‌های متفاوت استفاده کند؛ اما انجام این کار ممکن است ضمانت‌نامه گوشی را باطل کند.

2
راهکارهای احتمالی:
احتمال اینکه برنامه یا برنامه‌هایی، موجب خالی شدن شارژ باتری شما به شکل غیرطبیعی شوند، بسیار زیاد است؛ مخصوصاً زمانی که احساس می‌کنید گوشی شما بیش‌ازحد داغ می‌کند. می‌توانید در قسمت تنظیمات دستگاه و در بخش باتری، مشاهده کنید که چه چیزی باتری شما را بسیار مصرف می‌کند. می‌توانید این کار را از safe mode گوشی هم انجام دهید. به این شکل که کلید پاور گوشی را نگه‌دارید و سپس بر روی گزینه خاموش کردن بزنید و نگهدارید و بعد گزینه Restart in safe mode را بزنید. اگر مشکل باتری شما در این حالت برطرف شد، به سراغ نرم‌افزارهایی که متعلق به خود گوشی نیستند بروید و تمامی آن‌ها را یک‌به‌یک پاک کنید تا نرم‌افزار موردنظر را بیابید؛ یا اینکه گوشی را به حالت کارخانه بازگردانید و بعدازآن، نرم‌افزارهای خود را با حساسیت بیشتری گزینش و نصب کنید. قبل از اینکه گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید، حافظه نهان آن را پاک‌سازی کنید. می‌توانید از بخش حافظه در قسمت تنظیمات و با زدن گزینه Yes بر روی Cached data، این کار را انجام دهید. برخی گزارش کرده‌اند که پس از بازگرداندن گوشی خود به حالت کارخانه، مصرف باتری آن‌ها بسیار خوب شده است. ابتدا، از تمام مواردی که برایتان اهمیت دارند، پشتیبان‌گیری کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید. تنظیمات > عمومی > پشتیبان‌گیری و بازنشانی > بازنشانی گوشی > پاک کردن همه > قبول.
احتمال اینکه باتری شما دارای نقص فنی باشد هم زیاد است. اگر هیچ راهکاری مشکل شما را برطرف نکرد، به فروشگاه موردنظر و یا یکی از نمایندگی‌های ال‌جی مراجعه کنید و گوشی خود را تعویض کنید.
مشکل: حسگر اثرانگشت کار نمی‌کند
بسیاری از افراد گلایه داشته‌اند که حسگر اثرانگشت گوشی آن‌ها به خوبی کار نمی‌کند. این ویژگی باید عملکرد سریع و آسانی داشته باشد؛ پس اگر مرتباً دچار مشکل می‌شود، یک جای کار می‌لنگد. بهترین روش برای انجام این کار، این است که انگشت خود را به روی حسگر قرار دهید و بگذارید که کاملاً بررسی شود. ضمناً به خاطر داشته باشید که در حین انجام این کار باید قسمت فلزی این گوشی را هم در دست داشته باشید. از تمیز و خشک بودن انگشت خود هم اطمینان حاصل کنید.
ترفندها:
جلد گوشی‌ها برای برخی افراد، مشکل‌ساز شده‌اند. جلد گوشی خود را بردارید و ببینید که مشکل برطرف می‌شود یا خیر.
می‌توانید احتمال کار کردن این ویژگی را با ثبت کردن اثرانگشت‌های خود، افزایش دهید و سعی کنید تا یک انگشت خود را چندین بار به ثبت برسانید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید و اثرانگشت خود را از چندین زاویه به ثبت برسانید؛ تنظیمات > ایمنی و اثرانگشت‌ها > اثرانگشت‌ها > افزودن اثرانگشت. حال، مجدداً تمام این مراحل را برای همان انگشت، انجام دهید. فقط به یاد داشته باشید که از زوایای مختلف استفاده کنید تا شانس شناسایی را بالا ببرید.

3
راهکارهای احتمالی:
اگر متوجه شدید که مشکل شما به خاطر جلد گوشی است، روش‌های زیر را امتحان کنید.
اثرانگشت ثبت شده را پاک کنید و سپس مجدداً از روی جلد گوشی، اثرانگشت جدید به ثبت برسانید.
برخی دارندگان این گوشی معتقدند که مشکل از عدم تماس دست با قسمت فلزی آن است. بنابراین به هنگام استفاده از حسگر اثرانگشت، سعی کنید که اطراف جلد را بفشارید و یا اگر محل پوشش داده نشده‌ای وجود دارد، از آنجا استفاده کنید.
یک نوار آلومینیومی از داخل، در اطراف جلد قرار دهید؛ یعنی همان قسمت‌هایی که به هنگام استفاده از این حسگر، در دستان شما قرار می‌گیرد.
برخی از مصرف‌کنندگان هم می‌گویند که با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری، این ویژگی گوشی آن‌ها، بسیار بهبود یافته است. از قسمت درباره گوشی در بخش تنظیمات، نسخه نرم‌افزاری تلفن همراه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به‌روز هستید.
مشکل: درز نور نمایشگر ثانویه
اگر متوجه درز کردن نور از قسمت نمایشگر ثانویه شدید، نگران نباشید، چون شما تنها کسی نیستید که این مشکل را دارد. افراد بسیاری از این مشکل رنج می‌برند. برای بررسی بیشتر، به یک اتاق تاریک بروید و درحالی‌که نمایشگر اصلی خاموش است، حاشیه‌های نمایشگر ثانویه را نگاه کنید.
ترفندها:
در واقع، نمی‌توانید کار زیادی در این مورد انجام دهید. بسیاری معتقدند که تفاوت‌هایی بر اساس مدل کارخانه‌های متفاوت، وجود دارد؛ اما برخی دیگر اذعان می‌کنند که تمامی مدل‌های این گوشی، به دلیل استفاده از نور پس زمینه جداگانه برای نمایشگر ثانویه، که انتظار می‌رود تنها در زمان خاموش بودن نمایشگر اصلی فعال شود، این مشکل را دارند. این ایراد، گاهی اوقات کاملاً به چشم می‌آید و گاهی اوقات هم زیاد مشخص نیست، مثلاً وقتی‌که در گوشه فوقانی سمت چپ یا سمت راست قرار دارد. برای رفع این مشکل، باید گوشی خود را عوض کنید؛ که گویا ضمانتی برای آن وجود ندارد. حتی ممکن است درصورتی‌که مدت‌زمان بازگرداندن بی‌قیدوشرط شما تمام شده باشد، فروشنده و یا فروشندگان، این مشکل را به عنوان یک نقص فنی، قبول نکنند.
مشکل:Wi-Fi کند یا قطع می‌شود
تعداد نسبتاً زیادی از دارندگان این گوشی، مشکلاتی با شبکه‌های بی‌سیم دارند. ممکن است که اصلاً وصل نشود یا سرعت بسیار پایینی داشته باشد و یا حتی بارها و بارها دچار قطعی شود. این مشکل همواره یک معضل متداول در گوشی‌های جدید بوده است و در اینجا به راهکارهای فراوان و متفاوتی اشاره خواهیم کرد.

5
راهکارهای احتمالی:
گوشی و مودم خود را خاموش و روشن کنید. این کار در اغلب موارد جواب می‌دهد، اما یک راهکار همیشگی نیست. در تنظیمات بی‌سیم گوشی، انگشت خود را بر روی مودم مشکل‌دار نگهدارید و گزینه فراموش کردن شبکه را انتخاب کنید، سپس آن را از ابتدا نصب کنید.
نگاهی هم به تنظیمات باتری خود بیندازید و ببینید که آیا Battery Saver با Wi-Fi، تداخل دارد یا نه.
بخش تنظیمات هوشمند را هم بررسی کنید تا از هرگونه مورد تداخلی با Wi-Fi، در این قسمت هم مطمئن شوید. اگر در حال اتصال به یک مودم 5 گیگاهرتزی هستید و گزینه 2.4 گیگاهرتزی برای شما نمایان می‌شود و یا بالعکس، بین گزینه‌ها جابه‌جا شوید و ببینید که تفاوتی ایجاد می‌شود یا خیر. از برنامه‌های رایگانی همچون Wifi Analyzer، استفاده کنید تا مطمئن شوید که شبکه مورد استفاده شما خیلی شلوغ نیست. اگر متوجه شدید شبکه‌ای که اکنون در آن هستید، شلوغ است، کانال دیگری را انتخاب کنید. اگر مودم شما از فیلتر MAC، استفاده می‌کنند آن را خاموش کنید و یا گوشی خود را به آدرس آن اضافه کنید. می‌توانید این کار را از طریق مراحل زیر انجام دهید: تنظیمات > Wi-Fi > بیشتر > پیشرفته.
اطمینان حاصل کنید که Wi-Fi، در حالت خواب (آماده‌به‌کار) گوشی، روشن است. این کار را می‌توانید از همان مسیر مورد قبلی انجام دهید.
مطمئن شوید که میان‌افزار مودم شما به‌روز است. این کار را به کمک ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی خود یا کارخانه سازنده مودم، انجام دهید.
مشکل: فیلم‌های کیفیت بالا در یوتیوب، متوقف می‌شوند
بسیاری از صاحبان این گوشی، گزارش داده‌اند که به هنگام تماشای فیلم با دقت تصویر 1440 پیکسل و بالاتر در این سایت، توقف‌هایی به طور متناوب، رخ می‌دهند. تصویر می‌ایستد اما ممکن است صدا همچنان ادامه دهد. برخی، این مشکل را به شکل مداوم داشته‌اند و برخی دیگر در شرایط مختلف نتایج مختلفی را شاهد بوده‌اند. این در حالی است که بعضی از دارندگان این گوشی، اصلاً با چنین مشکلی مواجه نشده‌اند؛ بنابراین، الگوی خاصی برای آن، وجود ندارد.
ترفندها:
با پایین آوردن کیفیت تصویر مشکل حل می‌شود.
تعدادی از افراد دریافته‌اند که اگر در ابتدا به جای تماشای فیلم، آن را دانلود کنند، این مشکل کاهش پیدا می‌کند.ممکن است این مشکل مربوط به برنامه You Tube، باشد. از به‌روز بودن این برنامه اطمینان حاصل کنید و ببینید که تفاوتی با پخش در مرورگر، دارد یا خیر.
ازآنجایی‌که برخی از کاربران این گوشی، چنین مشکلی ندارند؛ امکان دارد با تعویض آن از طریق فروشنده، فروشندگان و یا نمایندگی‌های ال‌جی، مشکل شما هم برطرف شود. حتی اگر قصد تعویض گوشی خود را هم ندارید، این مشکل را گزارش کنید تا شاید راه‌حلی برای آن ارائه شود.

منبع : AndroidAuthority۵ دیدگاه

امیررضا

سلام. شرمنده من یه مشکلی جدیدا برای گوشیم پیش اومده گفتم شاید شما بتونید راهکاری بهم بدید . برای روشن شدن صفحه و باز شدن قفل گوشی من باید چندین بار کلید پاورو بزنم . مشکل از کجاس؟ گوشیم v10 هست.
ممنون از سایت خوبتون

hamze

سلام من سه ماهه این گوشی رو خریدم مرتبا داغ میکرد و ببعضی وقت ها هم سنگین کار میکرد ولی الان دو روزه که گوشی خاموش شده و دیگه بالا نمیاد و روی لوگوی ال جی میمونه اگه کسی اطلاعاتی برای درست شدن گوشی داره ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون

Hesam

من.حدود ۷٫ ۸ ماهه این گوشیو دارم.
هیچ یک از مشکلاتی که شما میگین رو نداشتم.
باطریش که عالی کار میکنه .حتی الان بهتر از اوایلش شارژ نگه میداره.
حسگر اثر انگشتش فقط وقتی که انگشت خیس باشه کار نمیکنه.ولی وقتی انگشتت عرق نکرده یا خیس نیست خیلی سریع و فوق العاده باز میکنه.در ضمن از هر جهتی که انگشتتو بذاری باز میکنه مثل سامسونگ اسکنرش دنگ و فنگ و دردسر نداره.
نور صفحه کوچیکش مگه چقدره که تازه بخواد درز هم بکنه.الکی دل خودتونو سرد نکنین.من ۳ سال نوت ۲ اصل ساخت کره استفاده کردم قبل از اینکه سامسنگ تبدیل آت و آشغال بشه،الان با اطمینان کامل میگم در رده خودش خیلی بهتر از بقیه گوشی های موجود تو بازاره.
پولتونو الکی خرج سامسونگ چینی اسباب ازی نکنین.اینو استفاده کنین ببینین کیفیت ساخت و دوام و طراحی و راحتی استفاده یعنی چی…

حدیث

سلام دوستان خواهشا جواب بدید . من هیچ چراغی برای notification. روشن نمیشه برام . من قبلا g2 داشتم موفع شارژ چراغ ال ای روشن میشد اما الان توی این گوشی نه حتی تماس از دست رفته یا پیام داشته بهشم ال ای دیش کار نمی کنه .داخل تنظیمات هم چیزی نبود . چیکار کنم ؟؟؟؟

محمد ابراهیم پور

سلام من ۵ ماه این گوشی lg v10 رو دارم از همه چیزش واقعا راضی بودم مخصوصا وقتی سه ماه پیش ارتقا دادمش به اندروید۶ دیگ مصرف باطریش هم عادی و خوبه.اما یه هفتست که با اثر انگشت باز نمشه…تا قبل سرعت بازشدنش عالی و سریع بود..بنظرتون مشکلش چی هست؟ هر کاری فک میکردم انجام دادم..سنسورش سالمه چون اثر انگشت های ثبت شده قبل رو پاک کردم دوباره بش اثر انگشت دادم قبول کرد..بنظرتون مشکل نرم افزاریه؟ نیازه ببرم نمایندگی؟

دیدگاه ها:

 1. امیررضا گفت:

  سلام. شرمنده من یه مشکلی جدیدا برای گوشیم پیش اومده گفتم شاید شما بتونید راهکاری بهم بدید . برای روشن شدن صفحه و باز شدن قفل گوشی من باید چندین بار کلید پاورو بزنم . مشکل از کجاس؟ گوشیم v10 هست.
  ممنون از سایت خوبتون

 2. hamze گفت:

  سلام من سه ماهه این گوشی رو خریدم مرتبا داغ میکرد و ببعضی وقت ها هم سنگین کار میکرد ولی الان دو روزه که گوشی خاموش شده و دیگه بالا نمیاد و روی لوگوی ال جی میمونه اگه کسی اطلاعاتی برای درست شدن گوشی داره ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون

 3. Hesam گفت:

  من.حدود ۷٫ ۸ ماهه این گوشیو دارم.
  هیچ یک از مشکلاتی که شما میگین رو نداشتم.
  باطریش که عالی کار میکنه .حتی الان بهتر از اوایلش شارژ نگه میداره.
  حسگر اثر انگشتش فقط وقتی که انگشت خیس باشه کار نمیکنه.ولی وقتی انگشتت عرق نکرده یا خیس نیست خیلی سریع و فوق العاده باز میکنه.در ضمن از هر جهتی که انگشتتو بذاری باز میکنه مثل سامسونگ اسکنرش دنگ و فنگ و دردسر نداره.
  نور صفحه کوچیکش مگه چقدره که تازه بخواد درز هم بکنه.الکی دل خودتونو سرد نکنین.من ۳ سال نوت ۲ اصل ساخت کره استفاده کردم قبل از اینکه سامسنگ تبدیل آت و آشغال بشه،الان با اطمینان کامل میگم در رده خودش خیلی بهتر از بقیه گوشی های موجود تو بازاره.
  پولتونو الکی خرج سامسونگ چینی اسباب ازی نکنین.اینو استفاده کنین ببینین کیفیت ساخت و دوام و طراحی و راحتی استفاده یعنی چی…

 4. حدیث گفت:

  سلام دوستان خواهشا جواب بدید . من هیچ چراغی برای notification. روشن نمیشه برام . من قبلا g2 داشتم موفع شارژ چراغ ال ای روشن میشد اما الان توی این گوشی نه حتی تماس از دست رفته یا پیام داشته بهشم ال ای دیش کار نمی کنه .داخل تنظیمات هم چیزی نبود . چیکار کنم ؟؟؟؟

 5. محمد ابراهیم پور گفت:

  سلام من ۵ ماه این گوشی lg v10 رو دارم از همه چیزش واقعا راضی بودم مخصوصا وقتی سه ماه پیش ارتقا دادمش به اندروید۶ دیگ مصرف باطریش هم عادی و خوبه.اما یه هفتست که با اثر انگشت باز نمشه…تا قبل سرعت بازشدنش عالی و سریع بود..بنظرتون مشکلش چی هست؟ هر کاری فک میکردم انجام دادم..سنسورش سالمه چون اثر انگشت های ثبت شده قبل رو پاک کردم دوباره بش اثر انگشت دادم قبول کرد..بنظرتون مشکل نرم افزاریه؟ نیازه ببرم نمایندگی؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *