مرورگر گوگل کروم سریع تر می شود

گوگل اعلام کرد این شرکت به زودی آپدیتی را برای مرورگر کروم عرضه می کند که سرعت آن را به شدت افزایش خواهد داد.

به گزارش کلیک، این آپدیت شامل یک الگوریتم جدید فشرده سازی اطلاعات به نام Brotli می شود که گوگل اولین بار در ماه سپتامبر از آن رونمایی کرد. این الگوریتم نسبت به فشرده ساز Zopfli که در نسخه های قبلی کروم به کار رفته بود قادر است به میزان 26 درصد بیشتر یک سایت را فشرده سازی کند.

نام این الگوریتم فشرده ساز مانند نسخه قبلی از یک نوع نان سوییسی گرفته شده است.

یکی از مهندسان گوگل، Ilya Grigorik، در پستی در حساب Google+ خود اعلام کرد که الگوریتم جدید Brotli به زودی روی کروم قرار می گیرد و به احتمال زیاد در آپدیت بعدی گوگل کروم عرضه می شود.

گوگل همزمان با رونمایی از Brotli در ماه سپتامبر، در پستی اعلام کرده بود: ما در شرکت گوگل اعتقاد داریم که وقت کاربران اینترنت ارزشمند است و آن ها نباید برای بارگزاری یک صفحه اینترنتی زیاد منتظر بمانند و سریع بودن بهتر از کند بودن است.

گوگل کد الگوریتم جدیدش را به صورت منبع باز (open-souce) منتشر کرده است بنابر این رقبای دیگر نیز می توانند از آن در مرورگر هایشان استفاده کنند. برای مثال شرکت موزیلا می گوید که قصد دارد از آن در فایرفاکس استفاده کند.

اخیرا مرورگر کروم رشد چشمگیری داشته و با افزودن امکانات جدید و پی در پی تجربه وبگردی پر سرعتی را برای کاربران رقم زده است.

در ماه سپتامبر گوگل نسخه 45 کروم را عرضه کرد که علاوه بر افزایش سرعت بارگزاری صفحات، میزان باتری کمتری را مصرف می کند. در نسخه 45 در صورتی که یکی از صفحات و تب ها مورد استفاده قرار نگیرد کروم به صورت هوشمندانه حافظه اشغال شده آن را آزاد می کند.

در یک آپدیت جدیدتر گوگل تصمیم گرفته است که باز شدن خودکار فیلم ها در پس زمینه را متوقف کند و شما از این به بعد ناچارید برای اجرای یک فیلم روی تب آن کلیک کنید.

منبع: cnnبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *