گوشی انسان نمای اندرویدی به زودی تولید خواهد شد

|
۰ دیدگاه

به زودی نسل جدید دستگاه های دیجیتال گوگل قادر خواهند بود آن چه در اطرافشان رخ می دهد را درک کرده و مثل ما انسان ها آن ها را تشخیص دهند.

به گزارش کلیک، انسان ها قادرند به طور پیوسته اشیای موجود در یک اتاق را تشخیص دهند. برای مثال تعداد اشیا، رنگ اشیا و تشخیص صدا ها از مواردی است که انسان آن ها را به راحتی تشخیص می دهد. حال قرار است چنین قابلیتی به ماشین ها داده شود.

روز پنج شنبه شرکت طراحی کننده تراشه، Movidius، در سان ماتیو، کالیفرنیا اعلام کرد که شراکت خود را با شرکت گوگل برای سرعت بخشی به تطبیق سیستم یادگیری عمیق ماشین ها با موبایل، آغاز کرده است.

طبق بخشی از این توافق گوگل برای تراشه compact و تراشه های کم مصرف Movidius مجوز صادر کرده و به این شرکت در ساخت تکنولوژی شبکه عصبی پیچیده خود، کمک خواهد کرد. شرکت Movidius در حال ساخت سیستم هوش بصری است.

قبلا نیز این دو شرکت در پروژه تانگو گوگل شراکت داشتند. تانگو به گوشی ها و تبلت ها کمک می کند تا مکان خود را پیدا کرده و چگونگی حرکت خود در فضا را بیابند. اوایل این ماه در نمایشگاه CES، شرکت لنوو اعلام کرد که اولین محصول مجهز به تانگو را برای مشتریان خود در تابستان امسال معرفی خواهد کرد.

“Agϋera y Arcas” رئیس گروه هوش ماشین های گوگل در سیاتل طی فیلمی جهت اعلام این همکاری گفت: به جای اینکه ما خود را با کامپیوتر ها تطبیق داده و زبان آن ها را یاد بگیریم، کامپیوتر ها روز به روز باهوش تر می شوند تا بتوانند خودشان را با ما تطبیق دهند.

چه می شود وقتی دستگاه ها نیز مثل ما بتوانند صحنه هایی را که می بینند تفسیر کنند؟ کاربران قبلا توانسته بودند نگاهی اجمالی به این قابلیت بیندازند. برای مثال اپلیکیشن Google Photos قادر است افراد و اشیای موجود در یک تصویر را تشخیص داده و به صورت خودکار آن ها را نام گذاری کند.

طبق این تفاهم همکاری گوگل به پردازنده بصری MA2450 Movidius مجوز خواهد داد. با این حساب احتمالا مشتریان به زودی نسل بعدی گوشی های هوشمند اندرویدی را شاهد هستند که از مزایای چنین سیستم پیشرفته یادگیری ماشینی برخوردار خواهد بود. البته هنوز هیچ اطلاعات دقیقی از زمان عملی شدن این موضوع در دسترس نیست.

منبع: usatoday

 

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.