های وب بیست و پنج هزار روستا را به 4G مجهز می کند

|
۰ دیدگاه

شرکت اینترنتی های وب در راستاي سياست هاي دولت تدبير و اميد و سرمايه گذاري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و خدمات دهی به مناطق روستایی کشور شروع تور ورود اینترنت 4G به بیست و پنج هزار روستای کشور را به منطقه سیستان و بلوچستان اختصاص خواهد داد.

به گزارش کلیک، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خلال مراسم افتتاحیه ورود اینترنت 4G به روستاهای استان سیستان و بلوچستان در زاهدان با بیان این که در فاز اول این پروژه 1287روستای محروم سیستان و بلوچستان تحت پوشش آخرین نسل از اینترنت همراه در دنیا قرار خواهد گرفت اظهار داشت: تا اردیبهشت ماه سال 1395 تعداد روستاهای تحت پوشش اینترنت 4G در استان سیستان و بلوچستان به 3162 روستا خواهد رسید.
در این راستا سید ایمان میری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت داده گستر عصر نوین (های وب) با بیان این که استان سیستان‌و‌بلوچستان در کنار محرومیت های موجود با جاذبه‌های طبیعی از سواحل زیبای چا‌بهار تا دشت‌های پهناورش، یکی از استان‌های زیبای ایران می‌باشد تصریح کرد: در تست‌های اولیه صورت گرفته از برخی نقاط روستایی استان سیستان و بلوچستان نرخ دسترسی به اینترنت بیش از 90 مگابیت بر ثانیه بوده است.
وی افزود: در ایام الله دهه مبارکه فجر، در فازهای بعدی این پروژه 16 هزار روستا در سراسر کشور تحت پوشش اینترنت پرسرعت4G قرار خواهد گرفت.
گفتنی است 4G چهارمین و جدیدترین نسل از تکنولوژی‌های مخابراتی برای ارسال و دریافت اطلاعات از طریق شبکه‌های موبایل است. سریع‌تر از نسل قبلی 3G است. 4G آخرین نسل مخابراتی است که هم اکنون بر روی اکثر تلفن‌های همراه اروپا و آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.

0 پسندیده شده
حمیدرضا پارسا
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.