Azur stack مایکروسافت یا پردازش ابری ؟

شرکت هایی که مزایای بستر ابری Azure مایکروسافت را می بینند اما هنوز اطلاعات و خدمات خود را در سرورهای داخلی خود نگه می دارند، نباید این خبر را از دست بدهند!

به گزارش کلیک، در بهار امسال در طی برگزاری کنفرانس Ignite 2015 مایکروسافت، برای اولین بار اعلام شد که Azure Stack روشی است که مشتریان می توانند Azure را به مرکز داده های خود وارد کنند، بدون اینکه نگرانی خاصی از بابت تاثیر بالقوه بستر اَبر عمومی بر استقلال داده ها و یا پیروی از قوانین سازمان های رگولاتوری داشته باشند. به جای استفاده از مدل عمومی بستر اَبر Azure، شرکت ها می توانند Azure Stack را به عنوان بخشی از یک روش ابری چندگانه به کار گیرند.

در واقع شرکت هایی که قبلاً از Azure استفاده کرده اند با مشکل خاصی نسبت به یادگیری Azure Stack مواجه نخواهند بود. هردو آنها دارای پرتال یکسان و ساختار استاندارد هستند و از ابزارهای یکسان مشترک زیادی برای توسعه ها و عملکرد ها بهره مند هستند. همچنین هرکدام از آنها از یک مدل نرم افزاری بر پایه مدیریت منابع Azure استفاده می کنند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با یک روش یکسان نرم افزارهای روی Azure یا Azure Stack را مدیریت کنند.

راه دستیابی به خدمات بیشتر Azure
به گفته آل جیلن، معاون برنامه ریزی برای سرورها و نرم افزارهای سیستم در موسسه تحلیلی IDC، عرضه Azure Stack برای مایکروسافت مهم است، چرا که نوعی راه دسترسی به خدمات اضافی Azure در آینده محسوب می شود.
درخواست از مشتریان بی میل فعلی برای نقل مکان از سرورهای داده های داخلی خود به Azure Stack مایکروسافت، می تواند به عنوان یک حمله غیر مستقیم پیش گیرانه به رقبای خدمات عمومی بستر اَبر مانند خدمات اینترنتی گوگل و آمازون محسوب شود.
به عبارت دیگر، شرکت هایی که در آینده احتمالاً خواهان حضور بیشتر در بستر ابر عمومی باشند اگر قبلاً از Azure Stack استفاده کرده باشند، به احتمال زیاد Azure را انتخاب خواهند کرد.

جیلن همچنین یاد آور می شود که به دلیل پذیرش سریع خدمات ابر، مایکروسافت باید از قبل برای به دست گرفتن این بازار هدف گذاری می کرد. هوشمندانه تر این بود که آنها از یک سال قبل این هدف گذاری را انجام می دادند.
در ماه مه وقتی مایکروسافت انتشار Azure Stack را اعلام کرد، ناتالیا ماکویشِز، مدیر برنامه گروه به این نکته اشاره کرد که ” این عرضه نشان دهنده یک نقطه عطف مهم در برآورده کردن نیازهای توسعه راحت و سریع مشتریان است، به طوری که نیازهای شرکت برای کنترل فن آوری اطلاعات را فرآهم می کند.”

پیش نمایش های فنی بیشتری در راه هستند
نمایشی که در روز جمعه انجام شد اولین مورد از پیش نمایش هایی بود که مایکروسافت قصد دارد به مرور زمان برای Azure Stack ارائه کند. در پیش نمایش های بعدی خدمات و محتوای بیشتری برای کاربران اضافه خواهد شد مانند: تهیه کپی های پشتیبان و الگوهای مدیریت منابع Azure.
همچنان که مایکروسافت به ارائه خدمات جدید برای Azure Stack ادامه می دهد، کاربران نیز قادر خواهند بود از صدها نرم افزار و محتوای Azure بهره مند شوند، که در حال حاضر از طریق منبع نرم افزاری GitHub قابل دسترسی هستند.
مارک روزینوویچ مدیر ارشد فناوری، (تصویر بالا) و جفری اسنوِر، سازنده اصلی بستر تجاری اَبر، زمان بندی کرده اند تا از طریق یک ویدئو اینترنتی در 3 فوریه، جزئیات بیشتری در مورد عرضه های جدید Azure Stack ارائه کنند.
بر طبق الزامات سخت افزاری که توسط اسنوِر از طریق یک پیام اینترنتی در ماه گذشته اعلام شد، کاربران Azure Stack به یک سیستم مرکز داده نیاز خواهند داشت که حداقل دارای یک پردازنده فیزیکی 12 هسته ای و 96 گیگا بایت RAM و یک BIOS دارای Hyper-V (سرور مجازی) و دارای حداقل چهار دیسک SSD یا HDD که هرکدام دارای 140 گیگا بایت ظرفیت باشند.

منبع: techradarبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *