کاهش قطعی اینترنت با اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات

|
۰ دیدگاه

نصرالله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات، گفت: در حال هماهنگی های نهایی برای ارائه طرح کلی شبکه ملی اطلاعات به شورای عالی فضای مجازی جهت کسب نظر آن ها تا پایان سال جاری هستیم.

به گزارش کلیک، جهانگرد افزود: اقدام هایی برای مدیریت مستقل این شبکه آغاز شده است. هم اکنون نیز برخی خدمات این شبکه، از جمله امور بانکی و سلامت، به مردم ارائه می شود.

وی در ادامه بیان کرد: تمام شهرهای کشور از سه مسیر به فیبر نوری انتقال دیتا متصل شده و می شوند، بنابر خطر قطع اینترنت کاهش می یابد.

جهانگرد ضمن اشاره به نقش حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و تاثیر در افزایش تولید ناخالص ملی، ادامه داد: دولت ها در صدد آسان سازی دسترسی مردم به شبکه جهانی وب هستند، چرا که این شبکه ابزار مهمی برای آسان کردن درآمدزایی و زندگی مردم محسوب می شود.

رئیس سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران، در منطقه شمال آفریقا و غرب آسیا امن ترین مسیر برای ترانزیت دیتای جهانی ست.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.