علم و صنعت، پنجمین دانشگاه مدرس اینترنت اشیا در جهان

|
۰ دیدگاه

فناوری بومی شده اینترنت اشیا در حال حاضر در دانشگاه علم و صنعت تدریس می شود که می تواند نویدبخش آینده ای پر رونق برای ایران در این زمینه باشد.

به گزارش کلیک، دانشگاه علم و صنعت با راه اندازی فناوری پلتفرم آموزشی و پژوهشی «اینترنت اشیا» عنوان پنجمین دانشگاه مدرس این فناوری را کسب کرد.

اینترنت اشیا  (Internet of Things) فناوری جدیدی است که قابلیت ارسال داده از طریق شبکه های اینترنتی و اینترانتی را برای انسان، حیوان و اشیا فراهم می سازد. در واقع این فناوری از دنیایی سخن می گوید که در آن همه چیز حتی اشیا، دارای هویت دیجیتالی هستند و رایانه ها اجازه دارند آن ها را تحت کنترل داشته باشند.

فناوری اینترنت اشیا یا IOT پس از بومی سازی وارد کشور شده و اکنون یک محصول بومی شده است. این فناوری در کشورهای پیشرفته دارای استانداردهای جهانی است که در فرم بومی سازی شده نیز باید این استاندارد رعایت شود. این بستر با شبکه مخابراتی ایران کاملا تطابق دارد.

گفتنی است ایران بیستمین کشور استفاده کننده از این فناوری است.

1 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.