ایده هوشمندانه گوگل برای تحویل کالای خودکار

|
۰ دیدگاه

دنیایی را تصور کنید که در آن چیزی را از سرویس خرید آنلاین گوگل سفارش می دهید و یک اتومبیل بدون راننده آن را درب خانه به شما تحویل می دهد. این اتفاق امکان پذیر است!

به گزارش کلیک، شرکت گوگل ایده ای هوشمندانه ای برای تحویل خودکار خرید مشتری ها دارد که در آن خودرو های بدون راننده بسته ها را به مقاصد مورد نظر می رسانند.

زمانی که اتومبیل تحویل کالای خودکار می رسد، مشتری می تواند بسته های خود را با یک شماره رمز شخصی از یکی از قسمت های خودرو دریافت کند. هر خودرو به یک سیستم پرداخت هم مجهز است و بعد از اتمام خرید به سمت مقصد بعدی خود می رود.

با اینکه خریدن حق امتیاز این نوآوری سند اجرای آن ایده نیست، اما پیاده سازی این مورد برای گوگل معقول به نظر می آید. گوگل همین حالا هم روی خودرو های بدون راننده کار می کند و به علاوه یک سرویس آنلاین خرید هم دارد. همچنین گوگل با پروژه وینگ و پهپاد های تحویل کالا علاقه خود را به سیستم های تحویل خودکار کالا نشان داده بود.

شرکت آمازون هم روی پهپاد های تحویل کالا کار می کند. هر دوی این تکنولوژی ها، پهپاد ها و خودرو های خودکار، باید موانع تنظیماتی جدی را پشت سر بگذارند تا بتوانند وارد سیستم واقعی شوند. این حق امتیاز نشان می دهد که گوگل به فکر استفاده های آتی خود از خودرو های بدون راننده است.

منبع : techinsider

0 پسندیده شده
سیمین حمیدی
سیمین حمیدی هستم. فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار و دانشجوی ارشد صنایع دانشگاه شریف. ترجمه و سر در آوردن از اخبار و تازه های علم و تکنولوژی تقریبا تبدیل به یکی از برنامه های روزانه من شده. امیدوارم حاصل کارم برای خواننده های کلیک هم مفید باشه.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.