داروی جدید برای پیشگیری از آلزایمر کشف شد

|
۰ دیدگاه

دانشمندان تعداد زیادی دارو کشف کرده اند که می تواند از بیماری آلزایمر پیشگیری کند، مثل استاتین برای مغز.

به گزارش کلیک، در آزمایش هایی که بر روی کرم ها انجام شد، محققان دانشگاه کمبریج داروهایی را یافتند که از اولین گام به سوی مرگ سلول های مغزی جلوگیری می کنند. آنها در حال حاضر می خواهند این داروها را با مراحل خاصی از این بیماری مطابقت دهند.

کارشناسان می گویند مهم این بود متوجه شویم که آیا این داروها را می توان با اطمینان برای انسان تجویز کرد یا خیر.

استاتین ها برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی استفاده می شوند و تیم تحقیقاتی کمبریج می گوید این دارو ممکن است نرواستاتین بالقوه ای برای دفاع در برابر بیماری آلزایمر کشف کند. در حقیقت، به جای درمان علائم بیماری، نرواستاتین می تواند در وهله اول به عنوان اقدام پیشگیرانه ای برای جلوگیری از ظهور این بیماری استفاده شود.

برای مثال، bexarotene که یک داروی ضد سرطان است، برای متوقف کردن اولین مرحله استفاده شد که منجر به مرگ سلولهای مغزی در کرم ها شد و بیماری آلزایمر را ایجاد کرد.

در مطالعات قبلی بر روی انسان ها، محققان این دارو را در مرحله بعدی این بیماری آزمایش کردند تا ببینند آیا پلاک های آمیلوئیدی را از مغز پاک می کند یا خیر، اما آزمایش ها ناموفق بودند.

دکتر رزا سانچو، رئیس تحقیقات در تحقیقات آلزایمر بریتانیا گفت: دانشمندان باید کارایی دارو را دقیقا قبل از آزمایشات بالینی بررسی کنند. ما در حال حاضر نیاز داریم تا بفهمیم که آیا این رویکرد پیشگیرانه جدید می تواند اولین وقایع بیولوژیکی در آلزایمر را متوقف کند و از آسیب های بیشتر به حیوانات و مطالعات انسانی حفاظت کند یا خیر.

در ادامه، این تحقیقات اولیه در کرم ها نشان می دهد که bexarotene می تواند پیش از فرآیند تداخل با آمیلوئید عمل کند.

پروفسور میشل وندروسکولو، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه کمبریج گفت: تیم تحقیقاتی درصدد پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد مکانیسم هر مرحله از پیشرفت بیماری بود.بدن انسان دارای انواعی از روش های دفاع طبیعی برای محافظت از خود در برابر نورونها است، اما با بالا رفتن سن، این دفاع ها به تدریج مختل می شوند. با فهم اینکه چگونه این دفاع های طبیعی بدن کار می کنند، ممکن است قادر باشیم از آنها برای تولید داروهایی کمک بگیریم که به روش های مشابه رفتار می کنند.

دکتر داگ براون، مدیر تحقیق و توسعه در انجمن آلزایمر گفت: ما هنوز اول را هستیم.

Bexarotene عوارض جانبی بسیاری برای درمان لنفوم دارد، مانند مشکلات پوستی، سردرد و کسالت، و همچنین ما نیز باید از بی خطر بودن آن برای افراد مبتلا به آلزایمر اطمینان حاصل کنیم.

او در ادامه بیان کرد: هیچ گونه داروی جدیدی برای زوال عقل در 10 سال گذشته نیافتیم و از این رو، در نظر گرفتن داروهایی که از قبل برای موارد دیگر استفاده می شود، می تواند میانبری برای درمان های جدید زوال عقل فراهم کند.

منبع: BBC

0 پسندیده شده
مریم فتحی
مریم فتحی هستم متولد 68 کارشناس مترجمی زبان انگلیسی، مطالعه مطالب علمی، پزشکی و فناوری همیشه جزو علاقیاتم بوده و هست و خوشحال میشم آنها را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم این مطالب براتون جذاب و مفید بوده باشه.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.