چگونه عکس های حذف شده از آیفون را بازیابی کنیم؟

حذف عکسها  یکی از سریع ترین روش ها برای خالی کردن فضای ذخیره سازی است، ولی افراد گاهی اوقات در از بین بردن عکس های قدیمی بسیار عجولانه عمل می کنند و به اشتباه عکس های مهم را حذف می کنند!
کلیک- اگر عکسی را که نیاز بوده در تلفن همراهتان نگه دارید حذف کرده اید، ممکن است نگران شوید که آن عکس برای همیشه از بین رفته باشد. اما لزوما اینطور نیست. شما می توانید عکس های حذف شده از گوشی آیفون تان را بازیابی کنید.
در اینجا چند گزینه برای چگونگی انجام این کار وجود دارد.

 • چگونه عکس های حذف شده از گوشی آیفون را بازیابی کنیم؟

اپل می داند که همه ما ممکن است گاهی اوقات عکس ها را به طور تصادفی حذف کنیم. به همین دلیل ویژگی هایی را برای آی او اس 8 به بالا طراحی کرده تا به ما کمک کند. آلبوم عکس های تازه حذف شده، عکس های حذف شده ی شما را به مدت 30 روز ذخیره می کند و به شما این فرصت را می دهد تا این عکس ها را قبل از اینکه برای همیشه ناپدید شوند، بازیابی کنید.
برای آن که بتوانید از این ویژگی استفاده کنید، نیاز است سیستم عامل گوشی تان آی او اس 8 باشد. اگر این طور است، این گام ها را برای بازیابی عکس های حذف شده دنبال کنید:

 1. برای شروع روی Photos app ضربه بزنید.
 2. در قسمت پایین صفحه نمایش، روی Albums کلیک کنید. روی گزینه Recently Deleted ضربه بزنید.
 3. این آلبوم عکس شامل همه عکس هایی است که شما طی 30 روز گذشته حذف کرده اید. این آلبوم همه عکس ها را نمایش می دهد و تعداد روزهایی را که باقی مانده تا هر عکس برای همیشه حذف شود، فهرست می کند.
 4. روی گزینه Select در گوشه راست بالای صفحه ضربه بزنید.
 5. روی عکس یا عکس هایی که می خواهید بازیابی کنید، ضربه بزنید. یک علامت تیک، روی همه عکس های انتخاب شده ظاهر می شود.
 6. روی گزینه Recover در گوشه راست پایین صفحه ضربه بزنید. (اگر می خواهید عکسی را فورا حذف کنید، متناوبا می توانید روی گزینه Delete در سمت چپ پایین صفحه ضربه بزنید.
 7. در منوی غیر استاندارد(پاپ آپ)، روی گزینه Recover Photo ضربه بزنید.
 8. عکس مورد نظر از قسمت Recently Deleted Photos پاک خواهد شد و دوباره به Camera Roll شما یا هر آلبوم دیگری که این عکس ها بخشی از آن بوده اند، اضافه خواهد شد.
 • روش های دیگر برای بازیابی عکس های حذف شده

در صورتی که سیستم عامل آیفون شما آی او اس 8 یا بالاتر از آن است و می خواهید عکسی را که کمتر از 30 روز گذشته حذف کرده اید بازیابی کنید، گام های مطرح شده در قسمت بالا فوق العاده هستند. اما با این وجود، حتی اگر با هیچ کدام از شرایط ذکر شده مواجه نشوید، چندین گزینه را برای بازیابی عکس به دست آورده اید.
این گزینه‌ها به اندازه روش اول قابل اطمینان نیستند، اما اگر ناامید هستید استفاده از آنها نیز می‌تواند کارساز باشد.

 •  برنامه مدیریت تصویر روی دسکتاپ

اگر قصد دارید تصاویر را از گوشی آیفون تان به برنامه مدیریت تصویر روی دسکتاپ، مانند برنامه Photos روی کامپیوتر Mac انتقال دهید، ممکن است لازم باشد همزمان یک نسخه از عکسی که مدنظر دارید بردارید. در این صورت، برنامه را برای پیدا کردن عکس جستجو کنید. اگر آن را یافتید می توانید آن را به وسیله همگام سازی، دوباره به گوشی آیفون تان اضافه کنید، برای خودتان ایمیل یا تکست کنید و بعد در قسمت تصاویر(Photos) ذخیره نمایید.

 • ابزارهای بازیابی

برنامه های بازیابی بسیار زیادی وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که فایل های سیستمی گوشی آیفون تان را به دقت بررسی کنید تا فایل های مخفی را بیابید، فایل های حذف شده را که همچنان در حالت تعلیق هستند جستجو کنید یا حتی به دنبال نسخه های پشتیبان (بک آپ) قدیمی تان بگردید. به دلیل اینکه ده ها برنامه این چنینی وجود دارد، تجزیه و تحلیل کیفیت آنها ممکن است دشوار باشد. بهترین شرط برای شما این است که زمانی را با استفاده از موتور جستجوی مورد علاقه تان، برای یافتن برنامه ها و خواندن نقدها صرف کنید. برای بیشتر این برنامه ها نیاز است هزینه ای پرداخت شود اما بعضی از آنها رایگان هستند.
ممکن است عکسی که می‌خواهید بازگردانید را در یک اپلیکیشن دیگر به اشتراک گذاشته باشید؟ آیا عکستان را برای کسی ایمیل کرده اید؟ آیا آن را به فلیکر فرستاده اید یا در توییتر به اشتراک گذاشته اید؟ اگر اینطور است، می توانید این عکس را در آن اپلیکیشن( یا در آن وبسایت‌ها) پیدا کنید. در این صورت، فقط باید عکس را بیابید و آن را دوباره در اپلیکیشن تصاویر (Photos app) ذخیره کنید.

How to recover deleted photos from your iPhone?منبع: ipod.about.com۳ دیدگاه

ياسمين

Ba version 7 ch joori bargardoonm

ياسمين

Ba version 7 ch joori bargardoonm.hichkodoom azimaro k nemitoonm anjam bedm

ياسمين

با ورژن ٧ چه جوری برگردونم

دیدگاه ها:

 1. ياسمين گفت:

  Ba version 7 ch joori bargardoonm

 2. ياسمين گفت:

  Ba version 7 ch joori bargardoonm.hichkodoom azimaro k nemitoonm anjam bedm

 3. ياسمين گفت:

  با ورژن ٧ چه جوری برگردونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *