افزایش پهنای باند اینترنت بین الملل

|
۰ دیدگاه

همزمان با سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در 22 بهمن ماه، شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند اینترنت بین الملل کشور را 30 گیگابیت بر ثانیه افزایش داد.

به گزارش کلیک این افزایش باند، از طریق درگاه های بین المللی شمال و شمال غرب صورت گرفت. تعداد 22 درگاه بین المللی برای تامین زیرساخت ظرفیت های اینترنت و ارتباطات بین الملل وجود دارد. در حال حاضر 19 درگاه در مرحله عملیاتی و 3 درگاه نیز در حال اقدام برای عملیاتی شدن می باشند.

در واقع درگاه های بین المللی یا گیت وی ها به نقاطی گفته می شود که امکان اتصال شبکه ملی فیبر نوری زیرساخت کشور را با شبکه های بین المللی فیبر نوری و یا دیگر کشورهای همسایه، برای تبادل ترافیک صوت و دیتا فراهم می کند.

با بهره برداری از پروژه های اجرایی شرکت ارتباطات زیرساخت، در آینده ظرفیت اینترنت بین الملل کشور افزایش خواهد یافت. ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور تا کنون، به بیشتر از 350 گیگابیت افزایش یافته است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.