احداث شهر یک میلیارد دلاری خالی از سکنه در نیومکزیکو

35 هزار نفر می‌ توانند در شهر جدید CITE که در بیابان‌های نیو مکزیکو در حال ساخت است زندگی کنند اما هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.
به گزارش کلیک، CITE که مخفف مرکز نوآوری، سنجش و ارزیابی (Center for Innovation, Testing and Evaluation) است، محلی برای آزمایش فناوری‌ های جدید از قبیل منابع انرژی جایگزین و سیستم‌ های حمل و نقل هوشمند مانند اتومبیل‌ های بدون راننده خواهد بود.
وب‌سایت CITE بیان داشته است: فناوری‌های جدید در این مکان در اندازه واقعی تست خواهند شد که به محققان و تولید کنندگان کمک می‌کند پیش از ارائه محصول در بازار، در صورت وجود عملکردی غیرقابل پیش‌ بینی در محصول، از آن مطلع شوند.

این شهر دارای تمام ویژگی‌های یک شهر مدرن و نمونه شامل منازل، بیمارستان و حتی ایستگاه پلیس خواهد بود. بودجه این پروژه 1 میلیارد دلار هزینه در بر خواهد داشت که توسط شرکت توسعه فناوری، منابع جهانی پگاسوس (Pegasus Global Holdings) تأمین می گردد.
در سال 2012، Business Insider گزارش برنامه‌ ریزی برای شروع ساخت‌ و ساز این شهر را داد اما CNN گزارش داد ساخت و ساز CITE پس از این که پروژه بر سر مساله پیدا کردن مکان برای ساخت و ساز به مشکل برخورد، چند سال متوقف شد. در حال حاضر CITE منتظر مجوز‌ های تجاری است تا هرچه زودتر در سال جاری ساخت و ساز را شروع کند.

lllll

این تصویر مربوط به نمای هوایی از شهر این پیشنهادی است که 15 مایل مربع گسترش خواهد یافت (هر مایل مربع 5900/2 کیلومتر مربع).

mmmmm
CITE در قسمت زیرین شهر به سیستم‌های عملیاتی خود یا “اسکلت” متصل و توسط آنها نظارت می‌شود. این اسکلت به سه نوع سیستم تقسیم می‌شود: سیستم انرژی، آبی و داده‌ها.
nnnnnn
در قسمت بالایی یعنی روی زمین CITE دارای چند آزمایشگاه صحرایی برای پژوهش و آزمایش است و این قسمت نیز بخش‌های ویژه تقسیم می‌شود: بخش آب، کشاورزی، انرژی و پیشرفت و توسعه.

صصصصصصصصصص

در مرکز CITE یک “شهرک آزمایشگاهی” قرار دارد. یک محیط آزمایشگاهی روی زمین، بدون سکنه، کاملا عملیاتی و واقعی که نشان دهنده آمریکا در اندازه متوسط است.

hhhhh

این تصویر مربوط به یک بازنمایی دیجیتالی از ظاهر “شهر آزمایشگاهی” است. ساختمان‌ های بلند و بزرگراه‌ های بین ایالتی را مشاهده کنید.

ااا

CITE همچنین دارای یک محوطه پژوهشی است تا گروه‌های تحقیقی بتوانند از آن استفاده کنند. این قسمت نزدیک ورودی CITE ساخته می‌شود، و به اندازه کافی از آزمایشگاه‌های صحرایی دور است تا در کار آزمایش دخالتی نداشته باشد.
iiiiii

نگاهی دقیق تر به درون محوطه پژوهش:
nbbn

به گزارش CNN برنامه ساخت CITE امسال شروع می‌شود و این شهر در سال 2018 راه‌اندازی خواهد شد.

منبع: techinsiderبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *