امکان پرداخت تراکنش های اینترنتی بین المللی با کارت شتاب فراهم شد

|
۰ دیدگاه

 شرکت ترکیه ای-آلمانی ایزیکو مستقر در استانبول با امضای قرارداد با ایران، راه را برای شرکت های مایل به حضور در اقتصاد 400 میلیارد دلاری ایران، هموار کرد.

به گزارش کلیک، مدیرعامل این شرکت گفت: طبق قرارداد شرکت ایزیکو با شرکت پرداخت الکترونیکی PECCO، این امکان برای مشتریان شرکت ایزیکو فراهم شده تا با حدود 230 میلیون کارت بانکی در ایران که تا همین اواخر به هیچ سیستم مالی در خارج ایران متصل نبودند، تراکنش انجام دهند.

بارباروس اوزبوگوتو توضیح داد: ایزیکو قرارداد ورود به ایران را پس از لغو تحریم سیستم بانکی سوئیفت امضا کرده است. در ایران تمام بانک ها به یک سیستم واحد موسوم به شتاب متصل هستند و این به معنای اینست که مشتریان ایزیکو می‌توانند محصولات خود را به دارندگان کارتهای عضو شتاب بفروشند، بدون این که لازم باشد این شرکت با تک تک بانک ها ارتباط داشته باشد. این قرارداد اولین مورد در نوع خود است.

وی تصریح کرد: ما در حال اجرای نقشی هستیم که پی پل (شرکت آمریکایی) در کشورهایی همچون آلمان انجام می دهند. ایران و ترکیه دو بازار مهم با نفوذ بالا در این منطقه هستند، و همین گسترش حضور در ایران را منطقی می کند.

مشتریان ایزیکو در ترکیه شرکت های چون خودروسازی ب ام و، آلیانس و فروشگاه آنلاین Sahibinden هستند. این شرکت دو ملیتی سال گذشته 6.2 میلیون دلار از ارائه خدمات پرداخت آنلاین در سراسر جهان درآمد داشته است. این در حالی است که شرکت هایی چون پی پل و اسپرینت تراکنش های ریالی را پشتیبانی نمی کنند.

موسسه رنسانس کاپیتال نیز گفته است که الحاق اقتصاد ایران به اقتصاد جهانی، رشدی 4.5 تا 6 درصدی را تا سال آینده برای ایران به همراه خواهد داشت.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.