Google Translate از 103 زبان پشتیبانی می کند

|
۰ دیدگاه

ابزار ترجمه گوگل (Google Translate)، با نزدیک شدن به دهمین سالگرد راه اندازی با اضافه کردن 13 زبان جدید، قابلیت ترجمه را به 103 زبان افزایش داده است. 

امروزه با توجه به اهمیت ارتباطات و نیاز به شناخت زبان های متفاوت به جرات می توان گفت ابزار ترجمه گوگل که از اوایل سال 2006 راه اندازی شده، یکی از پرطرفدارترین سایت های مورد استفاده در اینترنت است که 99 درصد از کاربران اینترنت را تحت پوشش دارد. این ابزار به تازگی با اضافه کردن 13 زبان جدید از جمله زبان کردی و هاوایی تعداد زبان های تحت پوشش را به 103 زبان افزایش داده است.

ایده اولیه راه اندازی این ابزار نخستین بار سال 2004 در ذهن “سرگی برین” یکی از مدیران گوگل جرقه زد؛ چرا که در پی دریافت نامه ای از کره امکان ترجمه وجود نداشت، وی را به ایجاد چنین ابزاری واداشت.

شرکت گوگل برای به روز نگه داشتن این سیستم ، همزمان از چندین ماشین ترجمه و نیز افراد متخصص در حوزه زبان بهره می برد. همچنین این شرکت در سایت خود برای ترجمه بهتر هر لغت از کاربران تقاضا دارد تا بهترین پیشنهاد را برای هریک داشته باشند؛ که تاکنون بیش از 3 میلیون کاربر به تصحیح و یا اضافه کردن لغات پرداخته اند.

منبع: techcrunch

0 پسندیده شده
لیلا حسینی
لیلا حسینی-کارشناس مترجمی زبان، دانشجوی ارشد مترجمی، در حال حاضر خبرنگار و مترجم حوزه اقتصادی و سیاسی روزنامه اقتصادی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.