محدودیت منطقه ای از قابلیت Backwards Compatibility حذف می شود!

یکی از نکات منفی کنسول نسل هفتم کمپانی مایکروسافت یعنی ایکس باکس 360 محدودیت منطقه ای آن بود که گیمرها در اجرای بازی های ویدیویی، با یک سری محدودیت ها رو به رو می شدند. خوشبختانه کمپانی مایکروسافت در کنسول نسل هشتم خود این مشکل را به طور کلی برطرف کرد اما همچنان عناوینی که به کمک قابلیت Backward Compatibilty برای کنسول ایکس باکس وان عرضه می شوند، با این مشکل همراه هستند. بر اساس جدیدترین شایعه منتشر شده در سراسر فضای مجازی، مایکروسافت بزودی قصد حذف این محدودیت را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، اگر از کنسول ایکس باکس 360 استفاده کرده باشید، حتما می دانید که در اجرای برخی از عناوین با محدودیت هایی مواجه بوده اید که این محدودیت ها در کنسول پلی استیشن 3 وجود نداشتند. همان طور که اشاره کردیم در کنسول ایکس باکس وان این محدودیت ها حذف شده اند و گیمرها در این خصوص هیچ مشکلی را گزارش نداده اند.

قابلیت Backward Compatibilty که حتما تا به امروز اسمش را شنیده اید، این امکان را برای گیمرها و دارندگان کنسول ایکس باکس وان فراهم می کند که بتوانند عناوین قدیمی و مشهور کنسول Xbox 360 را بر روی کنسول Xbox One خود اجرا کنند. این عناوین علاوه بر به همراه آوردن خاطراتشان، محدودیت های خودشان را نیز برای کنسول ایکس باکس وان می آوردند که موجب نارضایتی گیمرها و کاربران شده است.

به تازگی یک وب سایت اسپانیایی به نام SoloXboxOne ادعا می کند که با یکی از کارمندان بخش پشتیبانی ایکس باکس تماس داشته و در این گفت و گو موضوع محدودیت منطقه ای قابلیت Backward Compatibilty را در میان گذاشته است. در این گفت و گو گویا کارمند مایکروسافت اعلام کرده که بزودی این محدودیت از ویژگی Backward Compatibilty حذف می شود.

کارمند کمپانی مشهور مایکروسافت در پاسخ به سوال وب سایت SoloXboxOne چنین گفت:

بله حق با شماست. هم اکنون کمپانی مایکروسافت و ایکس باکس مشغول مذاکره هستند که هر چه سریع تر این مشکل و محدودیت را برطرف کنند. همان طور که می دانید بیشتر مشتریان ما یا کنسول ایکس باکس 360 نداشته اند و یا دیگر نخواهند داشت، به همین خاطر از قابلیت Backward Compatibilty استفاده می کنند.

به همین منظور ما در حال برنامه ریزی برای حذف محدودیت منطقه ای هستیم که مشتریان و دارندگان کنسول ایکس باکس وان بدون هیچ گونه محدودیتی عناوین قدیمی و معروف را بر روی Xbox One بازی کنند. البته من نمی توانم تاریخ دقیق این امر را مشخص کنم ولی دوست دارم که مشتریان ما در جریان باشند که در آینده نزدیک می توانند بدون هیچ گونه محدودیت منطقه ای این عناوین را بر روی کنسول نسل هشتم ایکس باکس وان بازی کنند.

microsoft-doesn-t-want-day-one-digital-releases-for-xbox-360-titles-2

این خبر بدون تردید برای کاربران کنسول ایکس باکس بسیار خوب به حساب می آید چرا که برخی از بازی های NTSC کنسول ایکس باکس 360 نسخه PAL نداشته اند و به همین خاطر قادر به تجربه این عناوین نبودند. در هر صورت اگر این امر صورت بگیرد، گیمرها بدون هیچ دغدغه و محدودیتی، می توانند بازی های تمامی رجین ها را در کنسول ایکس باکس وان بازی کنند. البته هنوز کمپانی مایکروسافت و ایکس باکس در حال برنامه ریزی برای حذف محدودیت منطقه ای هستند و تا اجرایی شدن این برنامه ها، باید صبر کنیم.

بر اساس آخرین شایعه ها و اطلاعات منتشر شده، در گذشته نه چندان دور، عناوین بی نظیر و خارق العاده Red Dead Redemption, Left 4 Dead، Halo Wars،Tekken Tag Tournament 2،Castelvania: Symphony of the night و Alan Wak American’s Nightmare نیز به لیست عناوین backward compatible اضافه شده اند. البته کمپانی مایکروسافت برخی از این شایعات را تکذیب کرده و علت به وجود آمدن این شایعات را، اشتباهات آزمایشی و خاطر رخ دادن یک خطا اعلام کرده است. لازم به ذکر است که کمپانی مایکروسافت قول داده است که در سال میلادی ۲۰۱۶ عناوین زیادی را به کمک قابلیت Backwards compatibility برای کنسول ایکس باکس وان عرضه کند.

در انتهای این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با حذف محدودیت منطقه ای از قابلیت Backwards Compatibility چیست؟ آیا شما هم از این محدودیت رنج می برید؟ به نظر شما این برنامه ها در چه زمانی اجرایی می شوند؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را حتما در رسانه بزرگ کلیک به اشتراک بگذارید.

منبع: Attack of the Fanboyبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *