نسل جدید باتری ها با راه رفتن شما شارژ می شوند

در آمریکا دانشمندان در زمینه شارژ دستگاه های الکترونیکی توانسته اند نیروی حرکتی را به نیروی الکتریکی تبدیل کنند.

به گزارش کلیک، این فناوری ساخته شده توسط مهندسان در دانشگاه ویسکانسین- مدیسون را می توان درون کفش گذاشت و برای شارژ کردن دستگاه های سیار هنگام پرواز از آن استفاده کرد یا برای مصارف بعدی آن را ذخیره کرد.
این روش شامل سیلندری است که حاوی هیچ قسمت متحرکی نیست و در عوض دارای دو صفحه مسطح است که به وسیله یک مخزن کوچک مایعات رسانا جدا می شود. یکی از صفحه ها حاوی حفره های کوچکی است که گازهای تنظیم شده را تولید می کند. زمانی که این ها با صفحه های دیگر تماس برقرار می کنند، باعث می شوند آن ها فرو بریزند. چرخه مکرر تولید و نابودی این حباب ها مایع رسانا را به جلو و عقب حرکت می دهد و در نتیجه نیرو تولید می کند. کاربران به راحتی دستگاه شان را به شارژر کفشی وصل می کنند و هر کجا که بخواهند می روند.
با توجه به گفته سازندگان، نمونه حاضر قادر به تولید 10 وات نیرو در هر متر مربع است؛ یعنی با گوشی های هوشمند خاص حدودا تنها نیازمند 2 وات هستیم. در هر حال محققان بر این باورند که این فناوری بطور کلی می تواند تا 10 کیلو وات نیرو تولید کند.

1
علاوه بر امکان شارژ کردن برای کاربرها خارج از محیط های کابل کشی شده، محققان می گویند ارتش می تواند از ذخیره انرژی کفشی برای شارژ کردن تجهیزات گروهان بدون اتکا به باتری های سنگین استفاده کند. هم چنین می توان آن را در کشورهای غیر پیشرفته برای تولید نیرو در منطقه بدون دسترسی به شبکه محلی استفاده کرد.
اکنون دانشمندان مدیسون – UW در تلاش برای تبلیغات تکنولوژی خود از طریق شرکت گروهی شان هستند، نانونیرو در گام. مهندس مکانیک پرفسور تام کپنکین می گوید: راه رفتن انسان انرژی زیادی را در بر دارد. تخمین های فرضی نشان می دهد که هر کفش می تواند تا 10 وات را تولید کند، و آن انرژی فقط همانند گرما به هدر می رود. مجموع 20 وات حاصل از راه رفتن چیز کمی نیست؛ به خصوص در مقایسه با اکثریت نیروی مورد نیاز دستگاه های مدرن سیار.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *