چرا اپل تنها برگ برنده اف بی آی در ماجرای تیراندازی اخیر است؟

|
۰ دیدگاه

قاضی ایالات متحده به اپل دستور داده به اف‌ بی‌ آی کمک کند تا بتواند از اطلاعات آیفون یکی از عاملان حمله تیراندازی در سان برناردینوی کالیفرنیا استفاده کند اما اپل تا این لحظه از انجام این خواسته سر باز زده است.

به گزارش کلیک، دلیل اینکه اف‌ بی‌ آی نمی تواند بدون کمک اپل از این آیفون استفاده کند، خیلی ساده است. همه این ها به یکی از تنظیمات آیفون که هر کسی می تواند آن را فعال یا غیر فعال کند مربوط است.

این گزینه که افسران رده بالای امنیت آمریکا را سر در گم کرده، در این آدرس پیدا می شود: تنظیمات > رمز ورود؛ جایی که رمز باز کردن قفل آیفون از شما خواسته می شود و بعد از وارد کردن آن می توانید گزینه ای را فعال کنید تا بعد از ده بار اشتباه زدن رمز ورود، اطلاعات آیفون به طور کامل پاک شود. اگر این گزینه فعال باشد، روشی مانند اینکه یک کامپیوتر هزاران عدد را به عنوان رمز ورود امتحان کند، به پاک شدن سریع تمام اطلاعات آیفون منجر خواهد شد.

 BBpBGcW

BBpBKvZ

اف‌ بی‌ آی برای پیدا کردن رمز این گوشی از اپل تقاضای کمک تکنیکی دارد تا با استفاده از یک نسخه آی‌ او‌ اس که تنها روی آیفون در دست آنها کار می کند، بتواند اعداد بیشتری را به عنوان رمز ورود امتحان کند.

آیفون مورد بحث در این ماجرا یک مدل 5 سی است که مهم ترین ویژگی امنیتی اپل را ندارد؛ ناحیه امن (secure enclave)، کامپیوتر جداگانه ای درون آیفون است که دارای دسترسی به کلید های رمزنگاری کنترل کننده سرویس پرداخت اپل، آی کلود و دیگر موارد مربوط به شناسایی لمسی است.

اگر تیرانداز حادثه سان برناردینو از یک آیفون با ویژگی ناحیه امن استفاده می کرد، تقریبا هیچ کاری از دست اپل و اف‌ بی‌ آی بر نمی آمد! گویا شانس با آن ها یار بوده است.

منبع: msn

0 پسندیده شده
سیمین حمیدی
سیمین حمیدی هستم. فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار و دانشجوی ارشد صنایع دانشگاه شریف. ترجمه و سر در آوردن از اخبار و تازه های علم و تکنولوژی تقریبا تبدیل به یکی از برنامه های روزانه من شده. امیدوارم حاصل کارم برای خواننده های کلیک هم مفید باشه.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.