ساخت و ذخیره آیکون با نرم افزار فتوشاپ

|
۰ دیدگاه

آیا دوست دارید با نرم افزار فتوشاپ یک آیکون بسازید؟ آیکونی که به عنوان نماد سایت شما در مرورگر نمایش داده شود (favicon) و یا آن را برای یکی از فایل ها یا پوشه های خود استفاده کنید.

کلیک – همانطور که می دانید نرم افزار ویرایش عکس ادوبی فتوشاپ قادر به ذخیره تصاویر با فرمت ICO نیست ولی این به آن معنی نیست که شما نمی توانید آن ها را ایجاد کنید. بنابر این قصد داریم در این مطلب نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهیم.

ابتدا به سایت Telegraphics مراجعه کرده و فرمت ICO (آیکون) را دانلود کنید. شما می بایست فایل مربوط به سیستم خود را دانلود نمایید (برای مثال: ویندوز یا مک 32 یا 64 بیتی). ما برای سهولت کار شما فایل های مربوط به ویندوز های 32 و 64 بیتی را در زیر قرار داده ایم که می توانید آن ها را دانلود کنید:

دانلود فایل مخصوص ویندوز 32 بیتی      |      دانلود فایل مخصوص ویندوز 64 بیتی

پس از دانلود، فایل های ZIP را در پوشه و مسیر زیر استخراج کنید:

 C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2014\Plug-ins\File Formats

در صورتی که نتوانستید پوشه File Formats را در مسیر ذکر شده پیدا کنید، کافیست خودتان آن را ایجاد کنید.

SaveAsICO

اکنون نرم افزار فتوشاپ را باز کرده و یک فایل جدید بسازید. پس از طراحی آیکون خود Save As را انتخاب کرده و از لیست فرمت ها (formats) گزینه .ICO قابل مشاهده خواهد بود. در صورتی که نتوانستید این گزینه را پیدا کنید، ممکن است اندازه فایل شما بیشتر از 256×256 پیکسل باشد که امکان ذخیره سازی آن با فرمت آیکون وجود ندارد.

منبع: makeuseof

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.