مدیریت زبانه ها در گوگل کروم شارژ دهی باتری را دو برابر می کند!

اگر جزء آن دسته افراد هستید که عادت دارید در یک زمان چندین تب در گوگل کروم باز کنید و با همه آنها کار کنید، حتما متوجه تغییر عملکرد لپ تاپ و تشدید فعالیت باتری آن شده اید.

کلیک- اجرای چند وب سایت به طور هم زمان، به خصوص اگر حافظه فشرده باشد، به کامپبوتر شما لطمه وارد می کند. اما اگر آنها را ببندید ممکن است نتوانید بعدا در صورت نیاز دوباره به آنها رجوع کنید.
خوشبختانه راهی هست که بتوانید زبانه ها را متوقف کنید و تلاش و تقلای لپ تاپ را به حداقل برسانید تا لازم نباشد آنها را کاملا ببندید.

  1. در گوگل کروم روی دکمه Settings (علامت سه خط در گوشه بالا و سمت راست کادر وارد کردن آدرس وب سایت) کلیک کنید و به More Tools مراجعه کنید.
  2. ماوس را روی این گزینه نگه دارید تا یک منو ظاهر شود. از این منو گزینه Task Manager را انتخاب کنید.
  3. پس از آن لیستی از تمام زبانه هایی که در حال اجرا هستند و اطلاعاتی در مورد اینکه چقدر از فضا را اشغال کرده اند مشاهده می کنید.
  4. در نوار بالایی روی دکمه Memory کلیک کنید تا زبانه ها مرتب شده و مشخص شود مصرف کدام یک بالا تر است.
  5. می توانید پنجره Task Manager را کمی بزرگتر کنید و اندازه ستون ها را افزایش دهید تا اطلاعات تمام زبانه های باز شده را مشاهده کنید.
  6. اگر می خواهید بعضی از آنها را متوقف کنید تا فضای حافظه شما کمی بازتر شود، کافی است روی زبانه کلیک کنید و گزینه End Process را در قیمت پایین سمت چپ انتخاب کنید.

با این کار صفحه مورد نظر متوقف شده و پیغام Aw, Snap! را از سوی گوگل کروم مشاهده خواهید کرد.

اگر بعدا خواستید زبانه متوقف شده را برگردانید، کافی است آن را پیدا کرده و صفحه را یک بار ریفرش کنید.
Primož Cigler توسعه دهنده وب متوجه شد که با مدریت زبانه ها به این طریق و فقط با چند کلیک ساده شارژ دهی باتری لپ تاپ وی بهتر از قبل شد.
این کار یک روش کامل و تمام عیار نیست و نمی توان همیشه از آن بهره برد اما هنگامی که نیاز دارید شارژ لپ تاپ دیرتر تمام شود و از حافظه به خوبی استفاده کنید راه حل خوبی است.

منبع: independent.co.ukبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *