مایکروسافت هم حامی اپل شد

|
۰ دیدگاه

نبرد بالا گرفته میان اپل و اف بی آی بر سر باز کردن قفل آیفون، واکنش شرکت های بسیاری را برانگیخته است. در این میان، مدیر عامل گوگل در کنار بنیان گذار واتس اپ روز گذشته حمایت خود را از اپل اعلام کرد.

به گزارش کلیک، اکنون مایکروسافت از بیانیه ای که توسط “شرکت های خواهان اصلاح روش های نظارتی دولت” نوشته شده که مایکروسافت یکی از اعضای موسس آن است، حمایت خواهد کرد.
شرکت های خواهان اصلاح روش های نظارتی دولت، معتقدند که جلوگیری از فعالیت تروریست ها و مجرمان و کمک به اعمال قانون با رسیدگی به دستورات قانونی برای در امان نگه داشتن اطلاعات افراد، حائز اهمیت است. اما شرکت های فناوری در راستای در امان نگه داشتن اطلاعات کاربران خود، نباید ملزم به ساخت درب پشتی در فناوری ها شوند. شرکت های خواهان اصلاح روش های نظارتی دولت، متعهد باقی می مانند که کمک مورد نیاز را خواهند کرد تا قانون اجرا شود و در عین حال، از امنیت و اطلاعات مشتریان خود نیز حفاظت می کنند.
بیانیه علیه ساخت درب پشتی، از اپل به طور ویژه نام نمی برد و به عنوان بخشی از گروه شرکت های خواهان اصلاح روش های نظارتی دولت که شامل ای او ال (آمریکا آنلاین-AOL)، دراپ باکس، اورنوت، فیسبوک، گوگل، اپل، لینکدین، توییتر و یاهو می شود، نام آن را مطرح کرد. روشن نیست آیا مدیرعامل مایکروسافت، Satya Nadella، قصد دارد مستقیما از مخالفت شدید اپل در برابر ساخت درب پشتی حمایت کند یا خیر، اما مدیر ارشد حقوقی مایکروسافت، Brad Smith، بیانیه ی شرکت های خواهان اصلاح روش های نظارتی دولت را در توییتر به اشتراک گذاشت، حاکی از این که این تمام چیزی است که از ردموند خواهیم شنید. اپل پیش از این از مایکروسافت در برابر چالشی که علیه دادستان های فدرال داشت حمایت کرد، دادستان هایی که خواهان دسترسی به اطلاعات ایمیل ذخیره شده ی مشتریان ایرلندی هستند.

منبع:theverge.com

0 پسندیده شده
هدی زارعی.کارشناس ارشد زبان انگلیسی. علاقه مند به فناوری های پزشکی و بیولوژیکی.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.