چگونه از خود در برابر هکرها محافظت کنیم؟

هیچ قسمتی از سخت افزار و یا نرم افزار وجود ندارد که غیرقابل هک باشد. بیایید در مورد نحوه محافظت در برابر حمله هکرها صحبت کنیم. اگر یک هکر واقعی، نه یک فرد مبتدی که از برنامه های هک استفاده میکند، بخواهد اطلاعات شما را بدست آورد، قطعا اطلاعات شما را بدست خواهد آورد. این تهدید از جانب هکرها برای NSA و هر سازمان دیگر تحت حمایت دولت وجود دارد.

مطالب زیر راهنمایی است به شما کمک می کند که از فعالیت هکرها و افراد سودجو تا حدی جلوگیری کنید. جالب است بدانید که به تازگی هکرها به درون حساب های کاربری iCloud (سرویس اشتراک ذخیره سازی در اینترنت اپل) نفوذ کرده اند و اطلاعات و عکس های شخصی مردم را دزدیده اند. اینکه هکرها با صرف زمان زیاد، رمز عبور کاربران را حدس زده اند و یا از نرم افزارهای هکر برای این اقدام استفاده کرده اند، چیزی مشخص نیست، ترکیبی از این اقدامات احتیاطی زیر می تواند باعث برطرف شدن اندکی از نگرانی شما (مانند نیاز به تغییر رمز) و یا موجب ممانعت از داشتن اطلاعات شخصی شما (از جمله عکس ها) در سراسر اینترنت باشد.

بعضی از اطلاعات دزدیده شده در اینترنت هرگز فراموش نمی شوند و ممکن است عواقب بعدی ای را برای آن شخص به همراه داشته باشد. وقتی که اخبار هک شدن افراد مشهور در ذهن ما است، مسئولین در حال بررسی عوامل هک مرتبط با آن می باشند. در حال حاضر هکرها هر چه دست به اقدامات خرابکارانه می زنند به دام نمی افتند. حتی شرکت اپل، به توسعه دهندگان و برنامه نویسان اطلاع داده است که اطلاعات هیلت کیت (برنامه ای برای بهبود عملکرد گوشی ساخت شرکت اپل) را در iCloud (سرویس اشتراک ذخیره سازی در اینترنت شرکت اپل) ذخیره نکنند. بنابراین از خود در برابر افراد مخرب و جامعه ستیز دفاع کنید.

advice-from-real-hacker-protect-yourself-from-being-hacked.1280x600کلمات عبور و برنامه های مدیریت رمز عبور

رمز عبور قوی، اولین قدم مناسب برای تامین امنیت داده های شما می باشد. اما شما نیاز به انجام بیش از یک ترکیب ساده از حروف و علائم دارید. برای کاهش امکان حدس رمز عبور شما و یا جستجوی فراگیر او به دست آوردن رمز عبور شما به هر طریقی توسط هکرها و افراد سودجو، از یک برنامه مدیریت رمز عبور استفاده کنید و از یک رمز عبور الفبایی متغیر که حداقل 20 حرف طولانی داشته باشد استفاده کنید. برنامه های 1Password ،RoboForm ،LastPass ،DashLane ،msecure جز خدمات کراس پلت فرم هستند که از طریق وب سایت تلفن همراه علاوه بر برنامه های محلی کار می کنند.

این برنامه ها، برنامه های مدیریت رمز عبور هستند که رمزهای عبور تصادفی را ایجاد می کنند و همچنین زمانی که شما از کلمه عبور یکسان در سایت های مختلف استفاده کنید، به شما هشدار می دهد. داشتن کلمه عبور یکسان در وب سایت های مختلف، یک خطای بزرگ امنیتی است که بسیاری از ما مرتکب این اشتباه می شویم. اگر ترجیح می دهید رمزهای عبور خود را مدیریت کنید، مطمئن شوید که همه آنها با یکدیگر متفاوت هستند. زمانی که شما از کلمه عبور یکسان در همه جا استفاده می کنید، اگر امنیت یکی از سایت ها و یا خدمات به خطر بیافتد، در این زمان هکرها دسترسی کامل به تمام زندگی دیجیتال شما دارند.

anonymous-hackersاحراز هویت دو مرحله ای:

در فعالیت های احراز هویت دو مرحله ای، زمانی که یک دستگاه جدید برای ورود به یک سرویس و یا وب سایت تلاش می کند، به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند. به عنوان مثال، با قابلیت احراز هویت دو مرحله ای توییتر را فعال کنید، وقتی که شما سعی می کنید برای ورود به حساب کاربری خود، با یک دستگاه جدید وارد شوید، برای شما یک پیام متنی با یک رمز عبور موقت می فرستد. به عبارت دیگر، شما نمی توانید بدون گوشی خود به حساب کاربری خود وارد شوید و رمز عبور موقت شما به آن گوشی ارسال می گردد.

زمانی که کسی سعی دارد به حساب کاربری شما وارد شود به شما هشدار داده خواهد شد، حتی اگر آنها پسورد شما را داشته باشند. اپل، توییتر، دراپ باکس، مایکروسافت و گوگل، همگی از فعالیت های احراز هویت دو مرحله ای استفاده می کنند. برای امنیت بیشتر، این تنظیمات را فعال کنید. از اطلاعات حساس کامپیوتر یا گوشی خود بطور آنلاین بک آپ نگیرید. اینترنت همواره در جهت امنیت پشتیبانی می شود. ما آخر این هفته چیزهای زیادی را یاد نگرفتیم. اگر شما با تصاویر، اسناد، و یا فیلم های حساس سر و کار دارید، بهتر است آنها را دور از دسترس تمام سرورهای خارجی قرار دهید، مثلا می توانید از درایو اکسترنال (خارجی) استفاده کنید.این امر بدین معنی نیست که به سرویس هایی مثل iCloud، دراپ باکس، فلیکر، گوگل درایو و دیگر سرویس ها، اجازه آپلود خودکار اطلاعات در اینترنت را ندهیم. در عوض، اطلاعات حساس را بر روی یک درایو خارجی نگه دارید که تنها زمانی که شما آفلاین هستید، قابل دیدن باشند. مدیر عامل ویکر و موسس فروش نیکو هشدار می دهند که انواع مختلف از وب سایت های خطرناک با بدافزارهایی وجود دارند که می توانند کامپیوتر شما را به خطر بیندازند و امکان دسترسی به داده های شما را توسط یه هکر فراهم کند. این امر همچنین بدان معنی است که از اسمارت فون شما در اینترنت نسخه پشتیبان (بک آپ) تهیه نمیشود. این نسخه پشتیبان (بک آپ)، گنجینه ای ارزشمند از داده ها و اطلاعات می باشد. همه چیز در مورد شما در آن نسخه پشتیبان تهیه شده است. با رمز عبور از آن محافظت کنید.

0704_find_my_iphone-730x410حساب های کاربری را لینک نکنید.

وقتی مت هونان در کل زندگی دیجیتال خود در سال 2012 توییتر را هک کرد، یکی از قربانیان هک او حساب کاربری توییتر فردی به نام گیزمونو بود. هونان حساب کاربری توییتر خود را به حساب کاربری توییتر گیزمونو لینک کرد، هونان این فرصت را وقتی بدست آورد که او برای انتشار کار کرده بود. هنگامی که حساب کاربری توییتر او به خطر افتاد، از طریق پراکسی، حساب کاربری هر دو شخص شروع به تغییرات عجیبی کرد که این اتفاقات معمولا برای حساب کاربری قربانی رخ می دهد. در دنیای تکنولوژی امروزه که ورود به فیس بوک، امری عادی می باشد و برخی از برنامه ها و خدمات فقط در صورتی به شما سرویس می دهند که شما از اعتبار نامه ورود به فیس بوک (حساب کاربری فیس بوک) استفاده کنید، لذا نگه داشتن حساب های کاربری بطور جداگانه مشکل است. به همین دلیل فیس بوک، احراز هویت دو مرحله ای را برای کاربران ارائه می دهد، بنابراین حداقل یک عامل بازدارنده برای ورود به همه حساب های کاربری لینک شده وجود دارد. اما اگر این امکان وجود ندارد، از یک حساب جداگانه برای همه چیز استفاده کنید، به طوری که هر کدام با کاربری و رمز عبور اطلاعات منحصر به فرد خود باشد. این امر نیز ایده ای جالب است که کدام یکی از برنامه ها را به حساب های کاربری فیس بوک و توییتر خود لینک کرده اید ( در این برنامه ها به حساب های کاربری فیس بوک و توییتر خود وارد شده اید) و از برنامه های که دیگر استفاده نمی کنید را حذف نموده اید.

main-imageسوالات امنیتی

در برخی از نقاط وجود شبکه های اجتماعی، احساساتی را بوجود می آورد. احتمالا قبل از پیدایش شبکه های اجتماعی و اینکه ما از طریق شبکه های اجتماعی، تمام اطلاعات شخصی خود را با دوستان خود، خانواده و سپس در نهایت جهان به اشتراک بگذاریم، این انتقال احساسات به دیگر مردم وجود نداشت. حال در این شبکه های اجتماعی گاهی مثلا در هنگام نصب این برنامه ها، ممکن است سوالات امنیتی ای از شما پرسیده شود، مانند ” نام مادر شما قبل از ازدواج چه بود؟ (در آمریکا نام خانوادگی خانم ها بعد از ازدواج به نام خانوداگی همسر تغییر پیدا می کند) و یا “نام فیلم مورد علاقه شما چیست؟”. پاسخ دادن به این سوالات برای هر کسی که می داند که چطور از گوگل استفاده کند، بسیار آسان است، زیرا بسیاری از اطلاعات و نحوه پاسخ به این سوالات در اینترنت رایج است و ما نیز بیشتر به آن اشاره کردیم. به جای پاسخ صادقانه، بیایید با پاسخ های منحصر به فرد به این سوالات جواب دهید تا موجب بالا رفتن امنیت شود و به عبارت دیگر فردی که می خواهد وارد حساب های کاربری شما شود برای دادن جواب صحیح به این سوالات شانس خیلی کمی داشته باشد. برای مثال، در جواب سوال “غذای مورد علاقه شما چیست؟”، پاسخ دهید “مبل راحتی”. حتما لازم نیست جواب صادقانه به اینگونه سوالات دهید، میتوانید از یک جواب غیرعادی استفاده کنید ولی جواب خود را بخاطر بسپارید یا آنرا در جایی یادداشت کنید. مطمئن شوید که جواب خود را به ذهن سپرده اید یا آنرا در جایی یادداشت کرده اید که بعدا دچار مشکل نشوید.

iStock_000051642460_Smallاطلاعات غلط

از آنجایی که شما تاکنون شروع به پاسخ دادن به سوالات با جوابهای دروغ و غیر واقعی کردید. شما نیز ممکن است بدلیل اطمینان از وجود امنیت در اینترنت برای خود یک شخصیت مجازی در اینترنت، اعم از شخصیت واقعی خود و یا غیر واقعی برای خود ساخته باشید. بسیاری از اوقات زمانی که مردم در حال صحبت کردن در مورد شبکه های اجتماعی بوده اند، احساس کرده اند که مقاومت غیر ممکن است و بنابراین تسلیم شده اند. قدرتمند ترین ابزار رفتن به جلو اطلاعات غلط است که در صورت پرسیدن سوالات مجدد توسط شبکه اجتماعی یا وب سایتی که در آن عضو شده اید، فکر ها برای حدس جواب شما شانس کمتری داشته باشند. توصیه می شود که به تمام سوال هایی نظیر تاریخ تولد شما، آدرس قبض آب و برق، محل تولد، و روابط خانواده و سایر سوالات جواب های غلط و ترجیحا نامفهوم بدهید.

جواب صادقانه به سوال تاریخ تولد می تواند یک خطر امنیتی بزرگ محسوب شود. روز تولد خود را در فیس بوک چند روز جلوتر و یا عقب تر و یا حتی سال جلوتر یا عقبتر قرار دهید و یا شما می توانید آن را پنهان کنید. اکثر مردم متوجه این قضیه نمی شوند و از غیر واقعی بودن سن دیگران تعجب می کنند. همچنین، اگر شما در حال حاضر با اعضای خانواده خود در فیس بوک، فرند هستید، واقعا لازم نیست که در تنظیمات فیس بوک این موضوع را بنویسید. هکر های هوشمند می توانند نام مادر شما در زمان قبل از ازدواج را از طریق خاله، عمه، عموزاده ها، و پدربزرگ و مادربزرگ شما پیدا کنند. لازم نیست نام قبل از ازدواج مادر خود را در فیس بوک بنویسید (همانطور که پیش تر نیز ذکر کردیم در آمریکا نام خانوادگی خانم ها پس از ازدواج به نام خانوداگی همسر تغییر پیدا می کند).

0903_passcode-730x486رمز عبور از تمامی دستگاه ها حفاظت می کند

تنظیم کردن یک رمز عبور باید اولین چیزی باشد که شما برای اسمارت فون، تبلت یا کامپیوتر قرار می دهید. دستگاه های دیجیتالی شما نظیر کامپیوتر یا گوشی و غیره، مانند چمدان بزرگی از اطلاعات شخصی شما می باشد. اگر یکی از این وسایل شخصی شما به سرقت برود، چرا کار را برای مجرمان آسان تر می کنید که هویت و اطلاعات شخصی شما را سرقت کنند؟ به علاوه در صورت دزدیده شدن وسایل یا اطلاعات شخصی شما، غصه خوردن کاری را از پیش نمی برد، از طرفی ممکن است اطلاعات شخصی مخاطبین شما نیز به دست افراد سودجو بیوفتد. جمع آوری آدرس های ایمیل، اولین گام در هک کردن حساب کاربری یک فرد است. بنابراین اولین قدم برای مقابله با به سرقت رفتن اطلاعات شما قرار دادن یک رمز عبور است.

binpageسایت های خاص برای ارائه شماره کارت اعتباری

بسیاری از بانک ها و کارت های اعتباری به شما شماره موقت کارت اعتباری یکبار مصرف ارائه می دهند. سعی کنید از این کارت ها به نحو احسن استفاده کنید و در حفظ شماره کارت و رمز عبور آن کوشا باشید. شماره کارت اعتباری می تواند برای احراز هویت شما نیز مورد استفاده قرار گیرد. در واقع، وقتی که شخصی به نام مت هونان هک شد، همه هکرها به چهار رقم آخر کارت اعتباری او برای جعل هویت نیاز داشتند. اگر شما از چند کارت اعتباری استفاده می کنید (که همگی متعلق به یک حساب است، بنابراین شما یک صورتحساب دریافت می کنید)، وقتی که یکی از حساب ها در معرض خطر است، منجر به تصاحب تمام حساب ها توسط هکرها نمی شود.

dobizlo-daily-deals-on-the-website-digital-advertising-New-imageوب سایت خود را خصوصی سازی کنید

اگر شما دارای یک دامنه هستید، هکرها برای بدست آوردن رمز عبور شما، از نام، آدرس و شماره تلفن شما و یا هر کسی که یک نشانی از او دارید یا با او در ارتباط هستید استفاده می کنند. خوشبختانه، شما می توانید دامنه خود را بطور خصوصی ثبت نام کنید. به تنظیمات دامنه سایتی که در آن ثبت نام کردید بروید، در آنجا می توانید دامنه خود را خصوصی کنید (جایی که شما نام دامنه خود را خریداری کرده اید). وارد دامنه خود شوید و به دنبال گزینه خصوصی سازی برای اطلاعات خود بگردید. اگر شما نمی توانید گزینه خصوصی سازی را پیدا کنید، به گزینه “ارتباط با ما” در آن سایت بروید و از آنها بخواهید که شما را راهنمایی کنند و روند خصوصی سازی را به شما آموزش دهند. هزینه این کار ممکن است چند دلار در سال باشد، ولی به دلیل امنیت بیشتر ارزش این کار را دارد.

همانطور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم، هیچ چیز غیر قابل هک نیست و هیچ چیز نمی تواند بطور 100 درصد جلوی نفوذ هکر ها را بگیرید و اگر شما توسط یک هکر یا گروهی از هکرهای بسیار با استعداد هدف قرار داده شوید، قطعا سیستم شما توسط آنها هک خواهد شد. برخی از این اقدامات احتیاطی که در مورد آن صحبت کردیم ممکن است در مقابل فعالیت هکرها ناکارآمد به نظر برسد، اما اگر شما همه این کارها را درست انجام دهید، به احتمال زیاد فعالیت هکرها را حتی قبل از شروع فعالیت آنها خنثی میکند، پس ارزش انجام این کار را دارد و همچنین نگه داشتن اطلاعات شخصی فقط بر روی درایو اکسترنال (خارجی) موجب می شود که آنها نتوانند اطلاعات شما را به سرقت ببرند.

منبع: thenextweb

 

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *