قوانین جدید و سخت گیرانه دولت چین

 چین قوانین فراگیر جدیدی را برای نشر آنلاین اتخاذ کرده است که کنترل بسیار شدید پیشین دولت از اینترنت را رسمی کرده و به دنبال توسعه حجم متون ذخیره شده آنلاین در داخل مرزهایش است.

به گزارش کلیک، در آیین نامه جدید، که به طور مشترک توسط وزارت تکنولوژی اطلاعات و ناظر انتشارات تصویب شده، شرکت هایی که دارای مالک خارجی هستند را از هرگونه مشارکت در انتشارات آنلاین محروم کرده، اگر چه به شرکت هایی که توسط افراد خارجی سرمایه گذاری شده اجازه همکاری با شرکت های چینی در پروژه های شخصی داده شده است، مشروط بر این که پروانه اولیه را از دولت مردان کسب کرده باشند.
با توجه به قوانین تمام متن هایی که به صورت آنلاین منتشر می شوند، شامل نوشته ها، نقشه ها، بازی ها، کارتون ها و فایل های صوتی و تصویری، باید توسط سرورهای داخلی چین میزبانی شوند. قوانین در این هفته به صورت آنلاین پست شده اند و باید تا 10 مارس به مرحله اجرا در آیند و تمام انتشارات آنلاین باید به آن عمل کنند تا اجازه ادامه کار را داشته باشند.
با توجه به نظر تحلیلگران بسیاری از محدویت هایی که در قوانین جدید ذکر شده اند، مانند اعمال محدودیت بر شرکت های خارجی، قبلا هم به نوعی وجود داشته اند. اما گردآوری آن ها در یک آیین نامه مصوب به پکن این اجازه را می دهد که دلیل قانونی برای سخت گیری هایش به منظور تقویت جامعه چین، به خصوص در مورد اینترنت، علیه تصور دولت مردان که آن تاثیر ناخواسته ای از کشورهای بیگانه است، داشته باشد.
این که قوانین چگونه بر شرکت های خارجی مانند اپل، که نسخه ای از اپل استور را در چین دارد، یا والت دیزنی، که اخیرا با گروه علی بابا، برای ارائه سیستم دیزنی لایف در چین وارد کار شد، تاثیر خواهند گذاشت، خیلی سریح مشخص نشد. این شرکت ها هم خیلی سریع اقدامی برای توضیح این مسائل نکرده اند.

منبع: marketwatchبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *