تحول Plumbago مایکروسافت برای نوشتن در تبلت ها

مایکروسافت یک نرم افزار بر پایه تبلت ارائه کرده که گرایش شما به نوشتن آنالوگ را بازآفرینی می کند.

به گزارش کلیک، برای کسانی که دستگاه های دیجیتال پیشرفته را با خود به همراه دارند اما هنوز یادداشت برداری با قلم و کاغذ را ترجیح می دهند، مایکروسافت به فکر بوده است و به تازگی نرم افزار Plumbago را عرضه کرده است؛ یک نرم افزار جدید برای تبلت های دارای ویندوز 8.1 و 10 که توسط بخش Microsoft Garage ارائه شده است.

مایکروسافت روز جمعه در یک پیام اینترنتی اعلام کرد، Plumbago یک دفترچه یادداشت دیجیتال است که دارای یک تکنولوژی است که دست نوشته ها را صاف و مرتب می کند، به طوری که خواندن نوشته های ناخوانای شما را آسان تر می کند. این نرم افزار همچنین دارای یک تکنولوژی جوهر شبه واقعی است و نیز ویژگی های دیگری مانند یک چیننده ابزار بهینه شده است تا تعداد ضربات لمسی برای دسترسی به قسمت های ویژگی ها، جلد های دفترچه یادداشت و انتخاب کننده برگه را کاهش دهد.

به گفته گاوین جانک مدیر کل مهندسی در بخش تحقیقات مایکروسافت، آن ها به این فکر کرده اند که چگونه یک تجربه استفاده عالی از نرم افزار ایجاد کنند که به طور واقعی از مزایای کاغذ و قلم بهره مند باشد و بتواند جایگزین دفترچه یادداشت فیزیکی شود.

جانک اضافه می کند: ” یک دفترچه یادداشت واقعی دارای ویژگی های لمسی، ادراکی و بصری است که جایگزین کردن آنها دشوار است. بنابراین هدف ما ساخت یک نرم افزار بر پایه ویندوز مناسب بود که دارای تکنولوژی ای باشد که بتواند به طور بالقوه آن ویژگی های فیزیکی و ادراکی را جایگزین کند. ”
این نرم افزار چندین نوع برگه برای انتخاب کردن دارد مانند برگه زمینه زرد ( با یک خط حاشیه صورتی آشنا ) علاوه بر آن دارای برگه های شبکه ای، برگه های موسیقی و غیره است.
این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد که یک دفترچه یادداشت مجازی بیش از 25 صفحه داشته باشند. برای ورق زدن دفترچه کاربر باید همانند دفترچه واقعی انگشت خود را روی صفحه بکشد.
این نرم افزار همچنین دارای گزینه انتخاب خودکار، مداد یا قلم هایلایت کننده است.
جانک همچنین به این نکته اشاره می کند که خودکار بهینه شده به میزان فشار بر روی برگه نیز واکنش نشان می دهد. هرچقدر محکم تر بر روی صفحه تبلت فشار دهید ابزار طراحی اثر عمیق تری بر روی برگه می گذارد.

منبع:techradarبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *